Konferencijoje „Open Readings 2015“ laukiama užsienio mokslininkų

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

58-osios tarptautinės studentų konferencijos „Open Readings 2015“ organizatoriai jau dėlioja paskutines detales, nors iki konferencijos pradžios liko du mėnesiai. Pasak organizacinio komiteto pirmininkės Lauros Šerkšnytės, studentai, ruošdamiesi renginiui, siekia padaryti daugiau, geriau ir įdomiau nei pernai.

„Šiemet išsikėlėme itin aukštus tikslus padidinti konferencijos pranešimų įvairovę ir kokybę“, – teigė L. Šerkšnytė. Siekiant šios kokybės, norinčiųjų dalyvauti konferencijoje paraiškas griežčiau vertins programos komitetas, į kurį įeina Vilniaus universiteto doktorantai ir jaunieji mokslininkai. „Užsienio studentai sudaro vis rimtesnę konkurenciją vietiniams, norintiems užimti pranešėjo vietą. Nors tai apsunkina dalyvių atranką, tokią konkurenciją vertiname labai palankiai“, – sakė programos komiteto narys, Fizikos fakulteto doktorantas Vytautas Butkus.

Svarbia konferencijos dalimi tampa kviestiniai pranešėjai. „Į konferenciją atvykstantys užsienio mokslininkai suteikia jai prestižo, didina susidomėjusiųjų skaičių. Šiemet mums pavyko pakviesti net 5 mokslininkus iš užsienio, kurie skaitys paskaitas Vilniaus universiteto studentams“, – užsiminė L. Šerkšnytė.

Kviestiniai lektoriai atvyks iš Australijos, Austrijos, Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, kitų šalių. Profesorius Wolfgangas Kautekas, Vienos universiteto Fizinės chemijos fakulteto vadovas ir daugiau nei 230 publikacijų autorius, konferencijoje skaitys pranešimą „Move into Nano-World by Femtosecond Lasers“. Iš Jungtinės Karalystės atvyks žurnalo „Nature Photonics“ redaktorė dr. Rachel Won. Ji skaitys paskaitą „How to Publish Your Manuscript. Editorial point of view“. Organizatoriai viliasi, kad dr. R. Won VU studentams atskleis, kaip reikia rengti mokslines publikacijas, kad jos atsidurtų „Nature“ žurnaluose.

Konferencijos organizatoriai tiki, kad didėjantis jos prestižas ir populiarumas, įdomios paskaitos, daugybė žodinių, stendinių pranešimų ir, svarbiausia, puiki atmosfera padės į konferencijos renginius pritraukti ne tik daug studentų, besidominčių fizikos, gamtos mokslais, chemijos, biochemijos, technologijų, inžinerijos ar kitomis disciplinomis, bet ir VU dėstytojų bei kitų klausytojų.

Konferenciją „Open Readings 2015“ organizuoja VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija, tarptautinių optikos ir fotonikos draugijų OSA ir SPIE studentų skyriai Vilniaus universitete.

Konferencija vyks kovo 24–27 d. VU Fizikos fakultete. Organizatoriai pažymi, kad renginių lankymas yra laisvas, registruotis iki vasario 7 d. turi tik pranešimus skaityti norintys studentai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »