Konferencijoje pristatytos naujos patentų paieškos galimybės

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko informacinis seminaras – diskusija apie Europos patentų organizacijos (EPO) ir Valstybinio patentų biuro (VPB) bendradarbiavimą atliekant paieškas.

Valstybinis patentų biuras su Europos patentų organizacija bendradarbiauja seniai, tačiau šis susitarimas dėl paieškų yra visiškai naujas. Remiantis juo, nuo 2014 m. sausio mėn. nacionalinėms paraiškoms, pateiktoms Lietuvos patentui gauti, bus galima atlikti išsamią patentinę paiešką Europos patentų biure ir gauti išvadas apie išradimo naujumą ir technikos lygį“, - sakė VGTU Mokslo direkcijos Intelektinės nuosavybės grupės vedėja Vaiva Laukaitienė.

Papasakoti, kokias galimybes atveria naujas susitarimas, į informacinį seminarą - diskusiją susirinko užsienio ir Lietuvos ekspertai. VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys pasakojo apie EPO ir VPB bendradarbiavimo patentinių paieškų srityje reikšmę, pranešimą apie Europos patentų biurą ir galimą gauti paramą skaitė Europos patentų tarnybos Elektros ir elektroninių technologijų direktorato direktorius Pieras Goetzas, apie teisinį reguliavimą pasakojo Europos patentų tarnybos Tarptautinių teisės reikalų PCT direktorato teisininkas Jeanas-François Lebesnerais. Nacionalinę patentinės paieškos išlaidų kompensavimo sistemą pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vyr. specialistas Ričardas Valančiauskas.

Universitetams ir smulkioms įmonėms bus suteikiama daug nuolaidų. Fiziniams asmenims Europos patentinė paieška kainuoja apie 2600 eurų (beveik 9 tūkst. litų), tuo tarpu universitetams didžioji išlaidų dalis bus kompensuojama EPO ir MITA: tereikės mokėti 65 eurus (apie 225 litų).

V. Laukaitienė teigė, kad naujasis susitarimas sustiprins Lietuvos patentus: „Lietuvos valstybinis patentų biuras patentinių paieškų neatlieka, nes tam reikia didelių žmogiškųjų išteklių, ir todėl Lietuvos patentas laikomas „silpnu“. Tuo tarpu EPO kiekvienoje srityje turi šimtus tuo užsiimančių ekspertų, kurie tikrina patentų duomenų bazes, nepatentinę literatūrą, siekdami nustatyti, ar išradimas nepažeidžia intelektinės nuosavybės teisių“.

VGTU Mokslo direkcijos direktorius doc. dr. Vaidotas Vaišis sakė, jog „įsigaliojus naujai tvarkai, Lietuvos patentai bus patikimesni, o teikiant paraišką į Europos patentų biurą, paieškos atlikti nebereikės“. Atlikta paieška parodys, ar išradimas pakankamai stiprus, ir ar iš viso verta jo paraišką teikti Europos patentui gauti.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »