Konferencijoje pristatytos naujos patentų paieškos galimybės

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko informacinis seminaras – diskusija apie Europos patentų organizacijos (EPO) ir Valstybinio patentų biuro (VPB) bendradarbiavimą atliekant paieškas.

Valstybinis patentų biuras su Europos patentų organizacija bendradarbiauja seniai, tačiau šis susitarimas dėl paieškų yra visiškai naujas. Remiantis juo, nuo 2014 m. sausio mėn. nacionalinėms paraiškoms, pateiktoms Lietuvos patentui gauti, bus galima atlikti išsamią patentinę paiešką Europos patentų biure ir gauti išvadas apie išradimo naujumą ir technikos lygį“, - sakė VGTU Mokslo direkcijos Intelektinės nuosavybės grupės vedėja Vaiva Laukaitienė.

Papasakoti, kokias galimybes atveria naujas susitarimas, į informacinį seminarą - diskusiją susirinko užsienio ir Lietuvos ekspertai. VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys pasakojo apie EPO ir VPB bendradarbiavimo patentinių paieškų srityje reikšmę, pranešimą apie Europos patentų biurą ir galimą gauti paramą skaitė Europos patentų tarnybos Elektros ir elektroninių technologijų direktorato direktorius Pieras Goetzas, apie teisinį reguliavimą pasakojo Europos patentų tarnybos Tarptautinių teisės reikalų PCT direktorato teisininkas Jeanas-François Lebesnerais. Nacionalinę patentinės paieškos išlaidų kompensavimo sistemą pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vyr. specialistas Ričardas Valančiauskas.

Universitetams ir smulkioms įmonėms bus suteikiama daug nuolaidų. Fiziniams asmenims Europos patentinė paieška kainuoja apie 2600 eurų (beveik 9 tūkst. litų), tuo tarpu universitetams didžioji išlaidų dalis bus kompensuojama EPO ir MITA: tereikės mokėti 65 eurus (apie 225 litų).

V. Laukaitienė teigė, kad naujasis susitarimas sustiprins Lietuvos patentus: „Lietuvos valstybinis patentų biuras patentinių paieškų neatlieka, nes tam reikia didelių žmogiškųjų išteklių, ir todėl Lietuvos patentas laikomas „silpnu“. Tuo tarpu EPO kiekvienoje srityje turi šimtus tuo užsiimančių ekspertų, kurie tikrina patentų duomenų bazes, nepatentinę literatūrą, siekdami nustatyti, ar išradimas nepažeidžia intelektinės nuosavybės teisių“.

VGTU Mokslo direkcijos direktorius doc. dr. Vaidotas Vaišis sakė, jog „įsigaliojus naujai tvarkai, Lietuvos patentai bus patikimesni, o teikiant paraišką į Europos patentų biurą, paieškos atlikti nebereikės“. Atlikta paieška parodys, ar išradimas pakankamai stiprus, ir ar iš viso verta jo paraišką teikti Europos patentui gauti.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »