Konferencijoje pristatytos naujos patentų paieškos galimybės

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko informacinis seminaras – diskusija apie Europos patentų organizacijos (EPO) ir Valstybinio patentų biuro (VPB) bendradarbiavimą atliekant paieškas.

Valstybinis patentų biuras su Europos patentų organizacija bendradarbiauja seniai, tačiau šis susitarimas dėl paieškų yra visiškai naujas. Remiantis juo, nuo 2014 m. sausio mėn. nacionalinėms paraiškoms, pateiktoms Lietuvos patentui gauti, bus galima atlikti išsamią patentinę paiešką Europos patentų biure ir gauti išvadas apie išradimo naujumą ir technikos lygį“, - sakė VGTU Mokslo direkcijos Intelektinės nuosavybės grupės vedėja Vaiva Laukaitienė.

Papasakoti, kokias galimybes atveria naujas susitarimas, į informacinį seminarą - diskusiją susirinko užsienio ir Lietuvos ekspertai. VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys pasakojo apie EPO ir VPB bendradarbiavimo patentinių paieškų srityje reikšmę, pranešimą apie Europos patentų biurą ir galimą gauti paramą skaitė Europos patentų tarnybos Elektros ir elektroninių technologijų direktorato direktorius Pieras Goetzas, apie teisinį reguliavimą pasakojo Europos patentų tarnybos Tarptautinių teisės reikalų PCT direktorato teisininkas Jeanas-François Lebesnerais. Nacionalinę patentinės paieškos išlaidų kompensavimo sistemą pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vyr. specialistas Ričardas Valančiauskas.

Universitetams ir smulkioms įmonėms bus suteikiama daug nuolaidų. Fiziniams asmenims Europos patentinė paieška kainuoja apie 2600 eurų (beveik 9 tūkst. litų), tuo tarpu universitetams didžioji išlaidų dalis bus kompensuojama EPO ir MITA: tereikės mokėti 65 eurus (apie 225 litų).

V. Laukaitienė teigė, kad naujasis susitarimas sustiprins Lietuvos patentus: „Lietuvos valstybinis patentų biuras patentinių paieškų neatlieka, nes tam reikia didelių žmogiškųjų išteklių, ir todėl Lietuvos patentas laikomas „silpnu“. Tuo tarpu EPO kiekvienoje srityje turi šimtus tuo užsiimančių ekspertų, kurie tikrina patentų duomenų bazes, nepatentinę literatūrą, siekdami nustatyti, ar išradimas nepažeidžia intelektinės nuosavybės teisių“.

VGTU Mokslo direkcijos direktorius doc. dr. Vaidotas Vaišis sakė, jog „įsigaliojus naujai tvarkai, Lietuvos patentai bus patikimesni, o teikiant paraišką į Europos patentų biurą, paieškos atlikti nebereikės“. Atlikta paieška parodys, ar išradimas pakankamai stiprus, ir ar iš viso verta jo paraišką teikti Europos patentui gauti.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »