Konferencijoje pristatytos naujos patentų paieškos galimybės

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko informacinis seminaras – diskusija apie Europos patentų organizacijos (EPO) ir Valstybinio patentų biuro (VPB) bendradarbiavimą atliekant paieškas.

Valstybinis patentų biuras su Europos patentų organizacija bendradarbiauja seniai, tačiau šis susitarimas dėl paieškų yra visiškai naujas. Remiantis juo, nuo 2014 m. sausio mėn. nacionalinėms paraiškoms, pateiktoms Lietuvos patentui gauti, bus galima atlikti išsamią patentinę paiešką Europos patentų biure ir gauti išvadas apie išradimo naujumą ir technikos lygį“, - sakė VGTU Mokslo direkcijos Intelektinės nuosavybės grupės vedėja Vaiva Laukaitienė.

Papasakoti, kokias galimybes atveria naujas susitarimas, į informacinį seminarą - diskusiją susirinko užsienio ir Lietuvos ekspertai. VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys pasakojo apie EPO ir VPB bendradarbiavimo patentinių paieškų srityje reikšmę, pranešimą apie Europos patentų biurą ir galimą gauti paramą skaitė Europos patentų tarnybos Elektros ir elektroninių technologijų direktorato direktorius Pieras Goetzas, apie teisinį reguliavimą pasakojo Europos patentų tarnybos Tarptautinių teisės reikalų PCT direktorato teisininkas Jeanas-François Lebesnerais. Nacionalinę patentinės paieškos išlaidų kompensavimo sistemą pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vyr. specialistas Ričardas Valančiauskas.

Universitetams ir smulkioms įmonėms bus suteikiama daug nuolaidų. Fiziniams asmenims Europos patentinė paieška kainuoja apie 2600 eurų (beveik 9 tūkst. litų), tuo tarpu universitetams didžioji išlaidų dalis bus kompensuojama EPO ir MITA: tereikės mokėti 65 eurus (apie 225 litų).

V. Laukaitienė teigė, kad naujasis susitarimas sustiprins Lietuvos patentus: „Lietuvos valstybinis patentų biuras patentinių paieškų neatlieka, nes tam reikia didelių žmogiškųjų išteklių, ir todėl Lietuvos patentas laikomas „silpnu“. Tuo tarpu EPO kiekvienoje srityje turi šimtus tuo užsiimančių ekspertų, kurie tikrina patentų duomenų bazes, nepatentinę literatūrą, siekdami nustatyti, ar išradimas nepažeidžia intelektinės nuosavybės teisių“.

VGTU Mokslo direkcijos direktorius doc. dr. Vaidotas Vaišis sakė, jog „įsigaliojus naujai tvarkai, Lietuvos patentai bus patikimesni, o teikiant paraišką į Europos patentų biurą, paieškos atlikti nebereikės“. Atlikta paieška parodys, ar išradimas pakankamai stiprus, ir ar iš viso verta jo paraišką teikti Europos patentui gauti.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »