Konkurso „Teismas gina žmones“ startas: kaip šiemet vaikai nupieš teismą?

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 11 d. penktadienis

Prasideda antrasis Nacionalinės teismų administracijos (toliau – Administracija) organizuojamas Lietuvos moksleivių piešinių konkursas „Teismas ginas žmones“. Moksleiviai jau dabar kviečiami piešti teisėjus, teismą, jame apsilankančius žmones ir savo piešinius nuo rugsėjo 21 d. nešti arba siųsti į didžiųjų miestų teismus. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti savo apygardų teismuose, o jų darbai keliaus į Vilnių, bus eksponuojami Lietuvos Aukščiausiajame Teisme ir rungsis dėl pačių geriausiųjų vardo bei pačių geriausių prizų.

„Prieš dvejus metus organizuotas konkursas parodė, kaip skirtingai vaikai suvokia ir vaizduoja teismus. Vieni teismą piešė lyg nuo blogio saugantį skydą, kiti tapė blogio ir gėrio kovą ar svarstykles, kurias visuomet nusveria teisybė. Džiugu, kad daugelyje piešinių buvo gausu spalvingų teismo salių, besišypsančių teisėjų ir kitų teismo dalyvių veidų. Šiais metais visi konkurse dalyvaujantys teismai ir Administracija su nekantrumu laukia mokinių piešinių, – šypsosi Administracijos direktorė Reda Molienė, – juk įdomu, kaip šiemet vaikai nupieš teismą“.

Piešinius mokiniai rugsėjo 21 d.–spalio 4 d. gali atsiųsti paštu arba atnešti į teismą, kurio teritorijoje yra jų mokykla: Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio apygardų, Šiaulių apygardos ir apylinkės bei Kauno apylinkės teismus. Vaikų darbai teismuose bus eksponuojami iki spalio 19 d., o specialiai sudarytos teismų komisijos bei interneto vartotojai išrinks geriausius piešinius, kurių autoriai bus apdovanojami spalio 12–16 d. teismuose vyksiančiuose renginiuose.

Konkurso renginiai bus skiriami ne tik apdovanoti vaikus, bet ir juos supažindinti su Lietuvos teismų darbu bei paminėti Lietuvos Konstitucijos dieną ir Europos civilinės teisės dieną. Teismuose apdovanoti piešiniai keliaus į didįjį konkurso finalą, kurio nugalėtojai paaiškės spalio 27 d. renginyje Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Į 2013 metų birželį startavusį konkursą suplaukė daugiau kaip 200 vaikų piešinių iš skirtingų Lietuvos miestų. Geriausiais pripažintų piešinių autoriai buvo apdovanoti šauniais prizais, o jų kūriniai virto teismų kalėdiniais atvirukais, kurie buvo siunčiami Lietuvos ir kitų šalių kolegoms.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Teismai pristato virtualią teismo posėdžių salę

Kaip vyksta teismo posėdžiai, kas juose dalyvauja, kokias teises bei pareigas turi teismo proceso dalyviai – visa tai galima sužinoti apsilankius virtualioje teismo posėdžių salėje. Į ją patekti galima bet kuriame kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone suvedus adresą: s... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »