Kosmoso technologijų įmonei UAB „Nanoavionika“ – 200 tūkst. eurų investicija

Publikuota: 2015 m. gegužės 13 d. trečiadienis

UAB „Nanoavionika“, kurios komandos branduolį sudaro pirmojo lietuviško kosminio palydovo „LituanicaSAT-1“ kūrėjai – Vilniaus universiteto darbuotojai, tapo pirmąja Lietuvoje ir viena pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų pradedančiųjų įmonių, gavusių rizikos kapitalo fondo investiciją. 200 tūkst. eurų vertės investiciją šiai įmonei skyrė rizikos kapitalo fondai „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“, administruojami „Practica Capital“.

„Su „Practica Capital“ investicija ir pagalba galėsime žengti dar vieną žingsnį mūsų idėjų ir inovatyvių sprendimų pritaikymo globalioje rinkoje link“, – džiaugiasi UAB „Nanoavionika“ direktorius ir vienas iš įkūrėjų, VU Matematikos ir informatikos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas Vytenis Buzas.

UAB „Nanoavionika“ kartu su Vilniaus universitetu įgyvendina „LituanicaSAT-2“ palydovo projektą, vykdo pirmąjį komercinį užsakymą užsienio klientui. Artimiausiu metu įmonė planuoja pristatyti rinkai nanopalydovams skirtą naujos kartos pagrindinį elektronikos valdymo modulį, be to, plėtoja traukos sistemų technologijas ir komunikacijų sprendimus, veikiančius mažųjų palydovų pagrindu, skirtus bepiločiams lėktuvams. Produktus ir plėtojamas technologijas įmonė pristatys vienoje didžiausių kosmoso industrijos parodų „Small Satellite USA 2015“, vyksiančioje JAV rugpjūčio mėnesį.

„UAB „Nanoavionika“ specializuojasi perspektyvioje ir sparčiai augančioje mažųjų palydovų rinkoje. Įmonės komandos branduolys „LituanicaSAT-1“ projekto metu įrodė, kad Lietuvoje galima plėtoti perspektyvias kosmoso technologijas“, – sakė Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris.

Kosmoso technologijų įmonė UAB „Nanoavionika“ įkurta 2014 m. kaip Vilniaus universiteto pumpurinė pradedančioji įmonė, laimėjus Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros rengtą MTEP komercinimo konkursą. Įmonės specializacija – mažiesiems palydovams skirti produktai ir paslaugos.

 „Practica Capital“ rizikos kapitalo įmonė, įsteigta 2011 m., administruoja 6 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ ir 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“, įsteigtus pagal Europos investicijų fondo bei Ūkio ir Finansų ministerijų administruojamą JEREMIE iniciatyvą. Fondai investuoja į ankstyvos ir vėlesnės augimo stadijos smulkų ir vidutinį verslą Lietuvoje, prioritetą teikdami inovatyvioms ir augimo potencialą turinčioms įmonėms.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »