Kosmoso technologijų įmonei UAB „Nanoavionika“ – 200 tūkst. eurų investicija

Publikuota: 2015 m. gegužės 13 d. trečiadienis

UAB „Nanoavionika“, kurios komandos branduolį sudaro pirmojo lietuviško kosminio palydovo „LituanicaSAT-1“ kūrėjai – Vilniaus universiteto darbuotojai, tapo pirmąja Lietuvoje ir viena pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų pradedančiųjų įmonių, gavusių rizikos kapitalo fondo investiciją. 200 tūkst. eurų vertės investiciją šiai įmonei skyrė rizikos kapitalo fondai „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“, administruojami „Practica Capital“.

„Su „Practica Capital“ investicija ir pagalba galėsime žengti dar vieną žingsnį mūsų idėjų ir inovatyvių sprendimų pritaikymo globalioje rinkoje link“, – džiaugiasi UAB „Nanoavionika“ direktorius ir vienas iš įkūrėjų, VU Matematikos ir informatikos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas Vytenis Buzas.

UAB „Nanoavionika“ kartu su Vilniaus universitetu įgyvendina „LituanicaSAT-2“ palydovo projektą, vykdo pirmąjį komercinį užsakymą užsienio klientui. Artimiausiu metu įmonė planuoja pristatyti rinkai nanopalydovams skirtą naujos kartos pagrindinį elektronikos valdymo modulį, be to, plėtoja traukos sistemų technologijas ir komunikacijų sprendimus, veikiančius mažųjų palydovų pagrindu, skirtus bepiločiams lėktuvams. Produktus ir plėtojamas technologijas įmonė pristatys vienoje didžiausių kosmoso industrijos parodų „Small Satellite USA 2015“, vyksiančioje JAV rugpjūčio mėnesį.

„UAB „Nanoavionika“ specializuojasi perspektyvioje ir sparčiai augančioje mažųjų palydovų rinkoje. Įmonės komandos branduolys „LituanicaSAT-1“ projekto metu įrodė, kad Lietuvoje galima plėtoti perspektyvias kosmoso technologijas“, – sakė Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris.

Kosmoso technologijų įmonė UAB „Nanoavionika“ įkurta 2014 m. kaip Vilniaus universiteto pumpurinė pradedančioji įmonė, laimėjus Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros rengtą MTEP komercinimo konkursą. Įmonės specializacija – mažiesiems palydovams skirti produktai ir paslaugos.

 „Practica Capital“ rizikos kapitalo įmonė, įsteigta 2011 m., administruoja 6 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ ir 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“, įsteigtus pagal Europos investicijų fondo bei Ūkio ir Finansų ministerijų administruojamą JEREMIE iniciatyvą. Fondai investuoja į ankstyvos ir vėlesnės augimo stadijos smulkų ir vidutinį verslą Lietuvoje, prioritetą teikdami inovatyvioms ir augimo potencialą turinčioms įmonėms.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Seimo Pirmininkė pasveikino Lietuvos edukologijos universitetą su 80 metų veiklos jubiliejumi

Minint Lietuvos edukologijos universiteto 80-ies metų jubiliejų, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė šia proga pasveikino universiteto rektorių Algirdą Gaižutį ir visą universiteto bendruomenę. skaityti »

Kokių permainų reikia mokslui ir studijoms Lietuvoje?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA), per metus atlikęs keliolika tyrimų, spalio 14 d. renginyje „Mokslas ir studijos Lietuvoje: žvelgiantiems giliau“ pristatė permainas, šiandien reikalingas mokslui ir studijoms Lietuvoje. skaityti »

Verslininkai taps universitetų partneriais

Verslas visada yra dinamiškesnis, o universitetai konservatoriškesni. Kaip suderinti šiuos prieštaravimus ir abiejų pusių interesus, sprendžiant IT specialistų trūkumo problemą, tarėsi Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

VU Biotechnologijos institutas švenčia 40 metų sukaktį

Minėdamas 40 metų sukaktį, spalio 15 d. Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas rengia konferenciją „Biotechnologija Lietuvoje: 40 metų mokslo ir verslo partnerystei“, kurioje mokslininkai dalysis sėkmės istorijomis, apžvelgs ateities iššūkius ir perspektyvas. skaityti »

ŠMKK apsisprendė, koks studentas turėtų būti laikomas gerai besimokančiu

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) spalio 14 d. posėdyje svarstė pasiūlymus dėl Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 70 straipsnio pakeitimo ir Įstatymo papildymo 70(1) straipsniu įstatymo projekto Nr. XIIP-3377. skaityti »

Paskirtos valstybinės Kazimiero Būgos stipendijos

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2015–2016 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus šeši studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vengrijos ir Vokietijos universitetuose. skaityti »

Pasauliniame reitinge – VDU šuolis aukštyn

VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas sulaukė tarptautinio pripažinimo ir pagerino savo poziciją pasauliniame verslo universitetų ir mokyklų reitinge „Eduniversal“ – fakultetui pirmą kartą skirtas aukštas trijų palmės lapelių reitingas. skaityti »

Du iš trijų turtingiausių lietuvių savo vaikams karjeros linki Lietuvoje

SEB banko duomenimis, 48 proc. didžiausią turtą valdančių Baltijos šalių gyventojų norėtų, kad jų vaikai karjeros siektų užsienyje. Visgi Lietuvoje to pageidautų tik trečdalis (32 proc.) didelį turtą valdančių žmonių. skaityti »

MRU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Bogoros universitetu iš Indonezijos

Spalio 13 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko iškilmingas MRU ir Bogoro žemės ūkio universiteto (Indonezija) bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. skaityti »