Kuriami vabzdžiai kiborgai

Publikuota: 2011 m. lapkričio 28 d. pirmadienis

Tyrimas, atliktas Mičigano universiteto Inžinerijos koledže (JAV), leidžia tikėtis, jog vieną gražią dieną į gyvybei pavojingas zonas iš pradžių bus siunčiami... vabzdžiai.

Elektros ir kompiuterinės inžinerijos profesorius Kalilas Nadžafis (Khalil Najafi) kartu su savo doktorantu Erkanu Aktaku (Erkan Aktakka) bando surasti būdų, kaip surinkti energiją iš vabzdžių ir taip pereiti į kitą miniatiūrinių kiborgų kūrimo stadiją.

„Jeigu sugebėtume surinkti energiją, tuomet būtų įmanoma panaudoti kameras, mikrofonus ir kitus jutiklius bei komunikacijos įrangą, kurią sumontuotume mažytėje vabzdžio kuprinytėje, – pasakoja profesorius. – Tokie „patobulinti“ vabzdžiai galėtų atlikti žvalgo funkcijas pavojingose ir sunkiai prieinamose aplinkose – ten, kur žmogus nenori kišti nosies.“

Pagrindinė mokslininkų idėja yra surinkti išskiriamą vabzdžio energiją: iš jo kūno šilumos arba judesių. Įrenginys kinetinę vabzdžio sparnų judėjimo energiją paverstų elektra, todėl gerokai pailgėtų baterijos veikimo laikas. Miniatiūrinė baterija galėtų tiekti reikalingą energiją jutikliams, įmontuotiems ant paties vabzdžio (pavyzdžiui, nykštukinėms kameroms, mikrofonui ar dujų jutikliui). Taip būtų surenkama itin svarbi informacija iš pavojingų gyvybei aplinkų.

Tyrėjai panaudojo naujovišką struktūrą, kad sukonstruotų spiralinį pjezoelektrinį generatorių, kuris maksimaliai padidina sukuriamą galią. Mokslininkai atskleidžia, jog tam, kad būtų padaryta minimali žala tūriniam pjezoelektriniam pagrindui, jie panaudojo femtosekundinį lazerį.

Mičigano universiteto atstovai siekia šios technologijos patento ir bando surasti komercinių partnerių, kurie padėtų su šia technologija įžengti į rinką.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »