Kūrybingus jaunuosius architektus įkvepia ir „ribotumas“

Publikuota: 2014 m. liepos 16 d. trečiadienis

Ribotumo sąvoką pritaikome visur – ją galima vartoti kalbant apie draudimus, teritorijas, galimybes, išteklius ar pan. Pasirinkę ribotumą pagrindine Studentų idėjų konkurso (SIKON) tema, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai tikrino, ar ši sąvoka gali įkvėpti kūrybai.

27-ąjį kartą organizuoto konkurso metu jaunieji architektai, nagrinėdami ribotumo sąvoką, Pervalkoje sukūrė 16 projektų. Pirma vieta ir pagrindinis prizas atiteko „5 – tai komandai“. Šios komandos devizas – „Riba – tai iliuzija“. Susmaigstę pagalius mariose dalyviai sukūrė staigaus gilėjimo optinę iliuziją. Antroje vietoje liko komanda „Sikurortas“, kuri pristatė žmogaus ribas atskleidžiantį ir jas sunaikinantį performansą. Trečią vietą užėmė VGTU studentų komanda „Transcendentai“. Jie pastatė unikalų namelį ant kopėčių ir kvietė pažvelgti į „kitokį pasaulį iš gegutės lizdo“. Ketvirtą ir penktą vietas pasidalijo dvi komandos, kurių viena atliko moralines ribas pastebėti leidusį performansą („Kormoranai“), kita parodė, kaip plokštumos objektas tampa erdviniu objektu („Varstotas“).

„Šių metų konkurso temą greičiau galima vadinti problematika, juk ribų tema dažniau nagrinėjama filosofiniuose darbuose, o ne architektų projektuose. Praėjus 36 valandoms nuo kūrybinių dirbtuvių pradžios, dalyviai paneigė išankstines nuostatas ir pasiūlė įsimintinų ir novatoriškų darbų“, – sakė Architektūros studentų klubo pirmininkas, VGTU studentas Simonas Čaikauskas.

Jaunųjų architektų projektus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš tapybos, architektūros ir urbanistikos, fotografijos sričių atstovų. Jie atrinko aštuonis darbus, geriausiai iliustravusius konkurso temą.Pirmąkart SIKON organizuotas 1983 metais. Jo įkūrėjai – garsūs šalies architektai Gintaras Čaikauskas, Audrys Karalius ir Audrius Ambrasas. 2003 m. SIKON konkursas tapo keleto dienų kūrybinėmis dirbtuvėmis. Jose studentai ne tik rengia ir pristato projektus, bet ir diskutuoja, dalyvauja paskaitose, kurių metu savo patirtimi dalijasi architektūros ir urbanistikos sričių profesionalai, fotografai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »