Kūrybingus jaunuosius architektus įkvepia ir „ribotumas“

Publikuota: 2014 m. liepos 16 d. trečiadienis

Ribotumo sąvoką pritaikome visur – ją galima vartoti kalbant apie draudimus, teritorijas, galimybes, išteklius ar pan. Pasirinkę ribotumą pagrindine Studentų idėjų konkurso (SIKON) tema, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai tikrino, ar ši sąvoka gali įkvėpti kūrybai.

27-ąjį kartą organizuoto konkurso metu jaunieji architektai, nagrinėdami ribotumo sąvoką, Pervalkoje sukūrė 16 projektų. Pirma vieta ir pagrindinis prizas atiteko „5 – tai komandai“. Šios komandos devizas – „Riba – tai iliuzija“. Susmaigstę pagalius mariose dalyviai sukūrė staigaus gilėjimo optinę iliuziją. Antroje vietoje liko komanda „Sikurortas“, kuri pristatė žmogaus ribas atskleidžiantį ir jas sunaikinantį performansą. Trečią vietą užėmė VGTU studentų komanda „Transcendentai“. Jie pastatė unikalų namelį ant kopėčių ir kvietė pažvelgti į „kitokį pasaulį iš gegutės lizdo“. Ketvirtą ir penktą vietas pasidalijo dvi komandos, kurių viena atliko moralines ribas pastebėti leidusį performansą („Kormoranai“), kita parodė, kaip plokštumos objektas tampa erdviniu objektu („Varstotas“).

„Šių metų konkurso temą greičiau galima vadinti problematika, juk ribų tema dažniau nagrinėjama filosofiniuose darbuose, o ne architektų projektuose. Praėjus 36 valandoms nuo kūrybinių dirbtuvių pradžios, dalyviai paneigė išankstines nuostatas ir pasiūlė įsimintinų ir novatoriškų darbų“, – sakė Architektūros studentų klubo pirmininkas, VGTU studentas Simonas Čaikauskas.

Jaunųjų architektų projektus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš tapybos, architektūros ir urbanistikos, fotografijos sričių atstovų. Jie atrinko aštuonis darbus, geriausiai iliustravusius konkurso temą.Pirmąkart SIKON organizuotas 1983 metais. Jo įkūrėjai – garsūs šalies architektai Gintaras Čaikauskas, Audrys Karalius ir Audrius Ambrasas. 2003 m. SIKON konkursas tapo keleto dienų kūrybinėmis dirbtuvėmis. Jose studentai ne tik rengia ir pristato projektus, bet ir diskutuoja, dalyvauja paskaitose, kurių metu savo patirtimi dalijasi architektūros ir urbanistikos sričių profesionalai, fotografai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »