Kviečia kurti virtuali edukacinė biblioteka

Publikuota: 2012 m. spalio 12 d. penktadienis

Ugdymo plėtotės centras pradėjo kurti atvirą virtualią vaizdo įrašų biblioteką. Į ją galima dėti filmuotus švietimo renginius, verstus, subtitruotus vaizdo įrašus, sukurtas videopamokas, interviu su žymiais žmonėmis, reportažus švietimo temomis. Bibliotekos pradžia – tai 300 vaizdo įrašų, kuriuos sukūrė bibliotekininkai, dailininkai, filologai, žurnalistai ir kitų profesijų žmonės, ne profesionalūs operatoriai. Skelbti vaizdo įrašus netrukus bus pakviesti mokytojai, mokiniai, bibliotekininkai.

Dailininkas Virginijus Kašinskas sukūrė ir bibliotekoje paskelbė videopasakojimų ciklą „Lietuvių tautinė kultūra”, kuris praturtina etninės kultūros pamokas. Mokyklos bibliotekininkės Lauros Krasauskienės sukurtos videopamokos padeda savarankiškai išmokti dirbti su mokyklų bibliotekų informacine sistema. Vertėjo Andriaus Burnicko išverstas ir subtitruotas animacinis filmukas „Švietimas 2.0“ – greičiausiai išpopuliarėjęs bibliotekos vaizdo įrašas. Žurnalistės Vaidilutės Dovydaitytės autorinė serija „Eiti paskui svajonę“ tapo dovana Lietuvos pedagogams Mokytojų dienos proga.

„Iki šiol visi bibliotekos vaizdo įrašai sukurti projekto „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones” darbuotojų jėgomis, tačiau palaipsniui bibliotekos „auginimas“ bus perduodamas į savanorių – mokinių, mokytojų, bibliotekininkų – rankas, – sako projekto vadovė Daina Karlonaitė. – Šios bibliotekos paskirtis yra ne tik kaupti ir skleisti švietimo informaciją, bet ir pasiūlyti naują veiklos formą mokykloms: filmuoti, režisuoti, versti, subtitruoti, kurti videopamokas ir visu tuo dalytis“.

Griežtų atrankos kriterijų, kokius vaizdo siužetus būtų galima „priimti“ į biblioteką, nebus. Kaip sako projekto vadovė, svarbiausia paraginti mokytojus, bibliotekininkus, kitų profesijų žmones, mokinius išdrįsti kurti ir savo kūryba pasidalyti su kitais.

Iš viso virtualioje edukacinėje bibliotekoje iki 2013 metų numatoma paskelbti 1000 vaizdo įrašų.

Virtuali edukacinė biblioteka kuriama įgyvendinant Ugdymo plėtotės centro projektą „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones”. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Virtualios edukacinės bibliotekos adresas www.svietimas.eu.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »