Kviečia kurti virtuali edukacinė biblioteka

Publikuota: 2012 m. spalio 12 d. penktadienis

Ugdymo plėtotės centras pradėjo kurti atvirą virtualią vaizdo įrašų biblioteką. Į ją galima dėti filmuotus švietimo renginius, verstus, subtitruotus vaizdo įrašus, sukurtas videopamokas, interviu su žymiais žmonėmis, reportažus švietimo temomis. Bibliotekos pradžia – tai 300 vaizdo įrašų, kuriuos sukūrė bibliotekininkai, dailininkai, filologai, žurnalistai ir kitų profesijų žmonės, ne profesionalūs operatoriai. Skelbti vaizdo įrašus netrukus bus pakviesti mokytojai, mokiniai, bibliotekininkai.

Dailininkas Virginijus Kašinskas sukūrė ir bibliotekoje paskelbė videopasakojimų ciklą „Lietuvių tautinė kultūra”, kuris praturtina etninės kultūros pamokas. Mokyklos bibliotekininkės Lauros Krasauskienės sukurtos videopamokos padeda savarankiškai išmokti dirbti su mokyklų bibliotekų informacine sistema. Vertėjo Andriaus Burnicko išverstas ir subtitruotas animacinis filmukas „Švietimas 2.0“ – greičiausiai išpopuliarėjęs bibliotekos vaizdo įrašas. Žurnalistės Vaidilutės Dovydaitytės autorinė serija „Eiti paskui svajonę“ tapo dovana Lietuvos pedagogams Mokytojų dienos proga.

„Iki šiol visi bibliotekos vaizdo įrašai sukurti projekto „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones” darbuotojų jėgomis, tačiau palaipsniui bibliotekos „auginimas“ bus perduodamas į savanorių – mokinių, mokytojų, bibliotekininkų – rankas, – sako projekto vadovė Daina Karlonaitė. – Šios bibliotekos paskirtis yra ne tik kaupti ir skleisti švietimo informaciją, bet ir pasiūlyti naują veiklos formą mokykloms: filmuoti, režisuoti, versti, subtitruoti, kurti videopamokas ir visu tuo dalytis“.

Griežtų atrankos kriterijų, kokius vaizdo siužetus būtų galima „priimti“ į biblioteką, nebus. Kaip sako projekto vadovė, svarbiausia paraginti mokytojus, bibliotekininkus, kitų profesijų žmones, mokinius išdrįsti kurti ir savo kūryba pasidalyti su kitais.

Iš viso virtualioje edukacinėje bibliotekoje iki 2013 metų numatoma paskelbti 1000 vaizdo įrašų.

Virtuali edukacinė biblioteka kuriama įgyvendinant Ugdymo plėtotės centro projektą „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones”. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Virtualios edukacinės bibliotekos adresas www.svietimas.eu.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išleistos mokymo priemonės lietuvių kalbai mokyti pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius

Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras išleido naujas mokymo priemones „Kelionė į Lietuvą“ ir „Laiškai iš Lietuvos“, kurios skirtos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams. Pirmą kartą parengtos skaitymo knygos pagal skirtingus kalbos mokėjimo lygius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »