Kvietimas registruotis į konsultacijas dėl ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelių įvairovės

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 7 d. penktadienis

Jau prasidėjo registracija į viešas konsultacijas-diskusijas dėl naujesnių, įdomesnių ikimokyklinio ugdymo organizavimo formų. Pirma konsultacija rengiama rugsėjo 18 dieną Prienų švietimo centre. Rugsėjo ir spalio mėn. Lietuvos savivaldybėse iš viso bus surengta 30 viešųjų konsultacijų-diskusijų.
Į konsultaciją kviečiami ikimokyklinių įstaigų vadovai, specialistai, vaikų darželių ar grupių steigėjai, savivaldybių darbuotojai. Ikimokyklinio ugdymo ekspertai, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai dalyviams pristatys naujoves, susirinkusieji galės lengviau nuspręsti ir pasirinkti, kurie ugdymo modeliai geriausiai atitiktų konkrečios vietovės ikimokyklinio ugdymo poreikius, sudomintų tėvus.

Dalyviai bus skatinami diskutuoti, kokių paslaugų regione reikia ugdant vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, kaip padidinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą vaikams, ko reikia vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose, kokia turi būti grupė patiems mažiausiesiems, kokie dokumentai reikalingi šiame procese ir pan. Bus aptariama vaikų darželiuose diegiamų inovatyvių vaikų ugdymo sistemų kokybė, Lietuvoje ir užsienio šalyse taikomos ikimokyklinio ugdymo organizavimo formos, kurios padeda didinti ugdymo įvairovę, užtikrina lanksčias ir kokybiškas paslaugas, yra labiau orientuotos į individualius vaiko ugdymo poreikius.

Registruotis į konsultacijas galima telefonu 8 679 86 953 arba užpildant registracijos formą.

Pirmosios konsultacijos norintiesiems įsteigti naujus vaikų darželius ar grupes savivaldybėse jau buvo surengtos šių metų gegužės mėn.

Konsultacijos rengiamos vykdant ES struktūrinių fondų remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Šis Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro administruojamas projektas truks iki 2015 metų sausio. Jo tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti šeimai lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius: specialiuosius, kūdikių, socialinės atskirties sąlygomis augančių, gabių, migrantų ir kt.

Projekto partneriai yra visos 60 šalies savivaldybių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darželiams – parama, tėvams - pagalba, vaikams – kokybiškas ugdymas

Vaikų darželiai ir visos ikimokyklinio ugdymo programas teikiančios įstaigos kviečiamos pretenduoti į ES struktūrinių fondų paramą kuriant palankesnes sąlygas vaikams ir šeimoms, siūlant įvairesnes programas, paslaugas ir darbo laiką, pertvarkant organizavimą grupėse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Perspektyviems gyvybės mokslų tyrėjams atsiveria naujos galimybės

Gyvenimas ir pažinimas – šie du svarbūs dalykai minimi antrosios gyvybėms mokslams skirtos konferencijos „Vita Scientia“ pavadinime. Šią savaitę į Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC) suvažiavo apie 400 dalyvių iš 12 šalių. skaityti »

Patobulinta neformaliojo vaikų švietimo krepšelio skyrimo metodika

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtinto pataisytą Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašą. Nauja tai, kad krepšelio suma – 15 eurų – galės svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui bus galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. skaityti »

VGTU bendradarbiaus su Lietuvos statistikos departamentu

Į VGTU partnerių ratą įsiliejo ir Lietuvos statistikos departamentas – sausio 5 dieną pasirašyta abipusė bendradarbiavimo sutartis. skaityti »

„MRU Naktis“ – tarp geriausių metų studentų renginių

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir naujienų portalas DELFI paskelbė geriausių metų projektų bei labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto studentas Giedrius Liaučys. Jo sukurtas robotas mini sumo rungtyje gruodį vykusiame renginyje užėmė penktą vietą tarp 60 dalyvių. skaityti »

KU Robotikos klubo nariai puikiai pasirodė robotų sumo rungtynėse Japonijoje

Klaipėdos universiteto (KU) Robotikos klubo nariai Augustas Gedgaudas ir Oleg Lyan 2015 m. gruodžio 13 dieną dalyvavo pasaulinėse robotų sumo rungtynėse „International Robot Sumo Tournament 2015“ Japonijoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo LMT finansavimą leidinių leidybos konkurse

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto mokslininkai akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša ir doc. dr. Darius Alekna laimėjo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansavimą leidinių leidybos konkurse. skaityti »

Šalies konkurencingumui didinti – aukštesnė mokslo ir studijų kokybė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, kurios padės pakelti aukštojo mokslo kokybę, orientuoti studijas į darbo rinkos ir valstybės poreikius bei skatinti inovacijas. skaityti »

Bendriems mokslo ir verslo projektams skatinti bus paskirstyta 60 mln. eurų

Ūkio ministerija kviečia įmones, mokslinius tyrimus atliekančias viešąsias įstaigas teikti paraiškas gauti finansavimą. Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ Ūkio ministerija pirmuoju kvietimu paskirstys 60 mln. eurų. skaityti »

Nuo sausio 1 dienos didėja finansavimas švietimui

Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų ir paskirstymo metodikos pakeitimus. skaityti »