Kvietimas registruotis į konsultacijas dėl ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelių įvairovės

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 7 d. penktadienis

Jau prasidėjo registracija į viešas konsultacijas-diskusijas dėl naujesnių, įdomesnių ikimokyklinio ugdymo organizavimo formų. Pirma konsultacija rengiama rugsėjo 18 dieną Prienų švietimo centre. Rugsėjo ir spalio mėn. Lietuvos savivaldybėse iš viso bus surengta 30 viešųjų konsultacijų-diskusijų.
Į konsultaciją kviečiami ikimokyklinių įstaigų vadovai, specialistai, vaikų darželių ar grupių steigėjai, savivaldybių darbuotojai. Ikimokyklinio ugdymo ekspertai, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai dalyviams pristatys naujoves, susirinkusieji galės lengviau nuspręsti ir pasirinkti, kurie ugdymo modeliai geriausiai atitiktų konkrečios vietovės ikimokyklinio ugdymo poreikius, sudomintų tėvus.

Dalyviai bus skatinami diskutuoti, kokių paslaugų regione reikia ugdant vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, kaip padidinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą vaikams, ko reikia vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose, kokia turi būti grupė patiems mažiausiesiems, kokie dokumentai reikalingi šiame procese ir pan. Bus aptariama vaikų darželiuose diegiamų inovatyvių vaikų ugdymo sistemų kokybė, Lietuvoje ir užsienio šalyse taikomos ikimokyklinio ugdymo organizavimo formos, kurios padeda didinti ugdymo įvairovę, užtikrina lanksčias ir kokybiškas paslaugas, yra labiau orientuotos į individualius vaiko ugdymo poreikius.

Registruotis į konsultacijas galima telefonu 8 679 86 953 arba užpildant registracijos formą.

Pirmosios konsultacijos norintiesiems įsteigti naujus vaikų darželius ar grupes savivaldybėse jau buvo surengtos šių metų gegužės mėn.

Konsultacijos rengiamos vykdant ES struktūrinių fondų remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Šis Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro administruojamas projektas truks iki 2015 metų sausio. Jo tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti šeimai lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius: specialiuosius, kūdikių, socialinės atskirties sąlygomis augančių, gabių, migrantų ir kt.

Projekto partneriai yra visos 60 šalies savivaldybių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darželiams – parama, tėvams - pagalba, vaikams – kokybiškas ugdymas

Vaikų darželiai ir visos ikimokyklinio ugdymo programas teikiančios įstaigos kviečiamos pretenduoti į ES struktūrinių fondų paramą kuriant palankesnes sąlygas vaikams ir šeimoms, siūlant įvairesnes programas, paslaugas ir darbo laiką, pertvarkant organizavimą grupėse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Į VU atvykstanti „Nature Photonics“ redaktorė Rachel Won: „Mes neužsiimame balsų skaičiavimu“

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentų organizuojamoje „Open Readings“ konferencijoje kovo 24 d. paskaitą apie mokslinę leidybą skaitys pasaulyje labiausiai cituojamos „Nature“ grupės mokslinio žurnalo „Nature Photonics“ redaktorė Rachel Pei Chin Won. skaityti »

Patirtimi su VGTU studentais dalinasi užsienio profesoriai

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šiandien paskaitų ciklą pradeda skaityti net du profesoriai iš užsienio. skaityti »

KTU – naujas Lietuvos akademinis tiltas su Kazachstanu

Kauno technologijos universitetas (KTU) įtrauktas į Kazachstano valstybinių stipendijų universitetų sąrašą. Tai reiškia, kad į Lietuvą studijuoti atvyks talentingi šios Vidurio Azijos šalies magistrantai, doktorantai, stažuotojai. skaityti »

Lietuva pradeda Globalaus švietimo diskusijas

Lietuvoje pirmą kartą organizuojama tarptautinė konferencija, skirta Globalaus švietimo problematikai pristatyti ir aptarti galimus sprendimus kartu su Lietuvos ir Europos švietimo specialistais, NVO atstovais bei politikos formuotojais. skaityti »

SEB banko finansinio raštingumo pamokose – per pusantro tūkstančio vaikų

Dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiuose SEB bankas vyresniųjų klasių moksleivius kvietė į finansinio raštingumo pamoką žaidimą „Piniginčių klasė“. skaityti »

Mokytojai kviečiami dalyvauti konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokytojus dalyvauti konkurse „Pilietiškumo ugdymo sėkmės istorija“. skaityti »

Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Švietimo darbuotojams skirta programos „eTwinning“ platforma jungia daugiau kaip 300,000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. skaityti »

Baigėsi Vaikų finansinio švietimo savaitė

Antrąkart Lietuvoje minimą Vaikų finansinio švietimo savaitę vainikavo Lietuvos banke vykęs moksleivių kūrybinio konkurso „Mano kišenpinigių istorija“ nugalėtojų apdovanojimas. Konkurse savo kišenpinigių istorijas, naudodami skirtingas kūrybines priemones, papasakojo daugiau kaip 200 mokinių iš 65 Lietuvos mokyklų. skaityti »

Prasideda jau 53-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada

2015 m. kovo 19 d. prasideda jau 53-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete (GMTF) šešiasdešimt trys 9–10 klasių mokiniai, geriausiai pasirodę II rate, atliks eksperimentines užduotis. skaityti »

VGTU kviečia į atvirų durų dieną

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kovo 20 d. 11 val. kviečia moksleivius, planuojančius savo ateitį, susipažinti su šia aukštąja mokykla atvirų durų dienos renginių metu. skaityti »