LEU Lietuvos universitetų rektoriai diskutavo dėl atsakingesnio abiturientų požiūrio dėl studijų pasirinkimo

Publikuota: 2015 m. vasario 2 d. pirmadienis

Kol moksleiviai „Aukštųjų mokyklų mugėje 2015“ domėjosi, kurią aukštąją mokyklą rinktis, š. m. sausio mėn. 30 d. Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete (LEU), vyko Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdis. Jam pirmininkavo Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas.

Posėdyje rektoriai diskutavo su Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovėmis Universitetinių studijų skyriaus vedėja Daiva Lukošiūniene ir Universitetinių studijų skyriaus vyriausiąja specialiste Giedre Pačėsiene, aptardami klausimą „Dėl LR Vyriausybės 2009 m. rugsėjo 30 d. nutarimo Nr. 1228 Dėl LR valstybės biudžeto lėšų, skirtų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, arba jų dalies grąžinimo į LR valstybės biudžetą tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo  projekto. ŠMM atstovės atskleidė, kad šio projekto numatomi tikslai – atsakingesnis abiturientų požiūris į studijų programų pasirinkimą ir veiksmingiau naudojamos valstybės lėšos. Rektoriai išsakė abejonę, ar siūlomomis priemonėmis pavyks pasiekti minėtų tikslų. Rektorių nuomone, pirmiausia reikia tobulinti profesinio orientavimo sistemą, sudaryti lengvesnes galimybes studentui pačiam susidaryti studijuojamos programos planą ir keisti studijų programas, neprarandant valstybės finansavimo.

Tęsdami diskusiją su ŠMM atstovėmis kitu klausimu, t. y. „Dėl LR Vyriausybės nutarimo Dėl 2015 metų finansavimo paskirstymo pagal studijų sritis projekto, rektoriai nepritarė projekto turiniui ir siūlė remtis 2014 m. sudaryta finansavimo paskirstymo pagal studijų sritis tvarka.

Posėdyje „Baltic Salary Survey“ konsultantas Laurynas Baršukaitis pristatė universitetų rektoriams akademinio sektoriaus rinkos tyrimo rezultatus, o Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro direktorės pavaduotoja Laura Stračinskienė – specialistų kvalifikacijų žemėlapio analizę.

LURK nariai, laikydamiesi LURK įstatuose numatytų tvarkų, išrinko viceprezidentą. Juo tapo ASU rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas, LURK generalinio sekretoriaus pareigas toliau eiti liko prof. Kęstutis Kriščiūnas, ketvirtuoju prezidiumo nariu išrinktas VDA rektorius prof. Audrius Klimas. Posėdžio metu buvo diskutuojama dėl LURK veiklos krypčių, taip pat buvo patvirtintas 2015 m. pirmojo pusmečio LURK biudžeto planas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »