LEU kviečia moksleivius dalyvauti esė ir trumpametražio filmuko konkurse

Publikuota: 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto studentų atstovybė (IF SA) skelbia esė ir trumpametražio filmuko konkursą, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Jame gali dalyvauti Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų V–XII klasių moksleiviai.

Filmuko ir esė tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi savo etnografinio regiono išskirtinumu ir kartu prisidėti prie tradicijų puoselėjimo savo krašte ir mokykloje. Taip pat skatinti kūrybinių gebėjimų plėtojimą, kritinį mąstymą, gebėjimą išsakyti savo nuomonę, remiantis savo krašto istorija, papročiais ir tradicijomis.

Konkurso sąlygos skelbiamos oficialiame LEU studentų atstovybės internetiniame puslapyje (www.leusa.lt) ir LEU Istorijos fakulteto puslapyje (http://leu.lt/lt/if_sa/if_sa_naujienos/leu-if-sa-wmfx.html). Juose rasite ir anketą, kurią kartu su darbu (esė) reikia atsiųsti iki 2015 m. gegužės 3 d. el. paštu ifsa@leu.lt. Esė turėtų būti orientuota į pasirinkto etnografinio regiono išskirtinumą. Konkretų temos pavadinimą suformuoja pats darbo autorius.

Jeigu moksleivis pasirinko kurti filmuką, jį reikia įkelti į „Youtube“. Filmuko nuorodą ir užpildytą anketą reikia siųsti el. paštu ifsa@leu.lt iki 2015 m. gegužės 3 d. Filmuko, kurį gali kurti vienas ar keli autoriai, trukmė – iki 2 min. Pagrindinė filmuko tema – etnografinių regionų išskirtinumas, remiantis istoriniais faktais, tradicijomis, šventėmis (etnografinių regionų išskirtinumo reikšmė šiuolaikinio jaunimo akimis, pasirinkto etnografinio regiono kasdienybė, kaip atsispindi įvairios tradicijos ir išskirtiniai bruožai dabartyje ir pan.). Konkurso organizatoriai gali paprašyti dalyvio atsiųsti geros kokybės filmuko versiją. Atsiųsti filmukai gegužės 4 d. bus talpinami LEU Istorijos fakulteto studentų atstovybės Facebook paskyroje. Dalyviai galės rinkti balsus („Like“), kurie bus pridedami prie bendro vertinimo.

2015 m. gegužės 12 d. vyks konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Konkurso nugalėtojams bus suteikta galimybė pristatyti savo darbus „LEU Istorikų dienos‘15 – Etnografinių regionų metus beminint“ renginio metu. Darbų vertinimo komisiją sudarys LEU Istorijos, Lituanistikos fakultetų dėstytojai, Istorijos fakulteto studentų atstovybės nariai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas šoktelėjo pasaulio universitetų reitinge

Pasaulio universitetų reitinge „QS World University Rankings“ Vilniaus universitetas pakilo į 551–600 vietą. VU šoktelėjo per 50 reitingo pozicijų. skaityti »

ŠMM kolegijos posėdyje aptarti egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai

Švietimo ir mokslo ministerijos kolegija svarstė 2014 metų brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, tendencijas ir perspektyvas. skaityti »

Lietuvos kultūrinių ir kūrybinių industrijų studijų plėtra

Vilniaus dailės akademija kartu su partneriais Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Vytauto Didžiojo universitetu nuo 2010 metų įgyvendina projektą „Aukštojo mokslo studijų plėtra Lietuvos kūrybinėms ir kultūrinėms industrijoms“. skaityti »

Prezidentė su universitetų rektoriais aptars mokslo ir studijų kokybę

Rugsėjo 16 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su šalies universitetų rektoriais ir aptars rengiamas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, taip pat priemones, kurios yra būtinos studijų kokybei ir aukštųjų mokyklų veiklos efektyvumui gerinti. skaityti »

VGTU Mokslo atradimų dienos atidarymo ceremoniją pradėjo robotas

Ateityje robotai gali pakeisti ne tik žmones, dirbančius rutininį darbą, bet ir atlikti smagesnes užduotis – pavyzdžiui, pradėti oficialius renginius nukerpant atidarymo juostelę. skaityti »

Statybų ir nekilnojamo turto sektorių vadovams – speciali magistrantūros programa

Statybų ir nekilnojamojo turto rinka šiuo metu susiduria su iššūkiais – kintančiomis ekonominėmis ir verslo sąlygomis, naujų technologijų atsiradimu, aplinkosaugos reikalavimų pokyčiais. skaityti »

Skaitmeninės statybos praktikas dalijosi patirtimi su studentais

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su skaitmenine statyba, trumpiau vadinama BIM (angl. Building information modeling). skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras dalyvauja Pasaulio ekonomikos forumo renginiuose

Rugsėjo 10–12 d. Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvauja Pasaulio ekonomikos forumo renginyje „Metinis naujųjų lyderių susitikimas“. skaityti »

Specialistų kvalifikacijų žemėlapiui kurti bus atveriamos valstybinės duomenų bazės

Naudojantis valstybine duomenų baze bus kuriamas specialistų kvalifikacijų ir darbo rinkos atitikimo žemėlapis, kuris sudarys sąlygas geriau orientuotis kur ir kokių specialistų reikia. skaityti »

Sveikatą gelbstinčius KTU išradimus galės įvertinti Nobelio premijos laureatas

Rugsėjo 10 dieną Vilniuje prasidedančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2014“ KTU pristatys gyvybę ir sveikatą gelbstinčias inovacijas. skaityti »