LEU kviečia moksleivius dalyvauti esė ir trumpametražio filmuko konkurse

Publikuota: 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto studentų atstovybė (IF SA) skelbia esė ir trumpametražio filmuko konkursą, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Jame gali dalyvauti Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų V–XII klasių moksleiviai.

Filmuko ir esė tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi savo etnografinio regiono išskirtinumu ir kartu prisidėti prie tradicijų puoselėjimo savo krašte ir mokykloje. Taip pat skatinti kūrybinių gebėjimų plėtojimą, kritinį mąstymą, gebėjimą išsakyti savo nuomonę, remiantis savo krašto istorija, papročiais ir tradicijomis.

Konkurso sąlygos skelbiamos oficialiame LEU studentų atstovybės internetiniame puslapyje (www.leusa.lt) ir LEU Istorijos fakulteto puslapyje (http://leu.lt/lt/if_sa/if_sa_naujienos/leu-if-sa-wmfx.html). Juose rasite ir anketą, kurią kartu su darbu (esė) reikia atsiųsti iki 2015 m. gegužės 3 d. el. paštu ifsa@leu.lt. Esė turėtų būti orientuota į pasirinkto etnografinio regiono išskirtinumą. Konkretų temos pavadinimą suformuoja pats darbo autorius.

Jeigu moksleivis pasirinko kurti filmuką, jį reikia įkelti į „Youtube“. Filmuko nuorodą ir užpildytą anketą reikia siųsti el. paštu ifsa@leu.lt iki 2015 m. gegužės 3 d. Filmuko, kurį gali kurti vienas ar keli autoriai, trukmė – iki 2 min. Pagrindinė filmuko tema – etnografinių regionų išskirtinumas, remiantis istoriniais faktais, tradicijomis, šventėmis (etnografinių regionų išskirtinumo reikšmė šiuolaikinio jaunimo akimis, pasirinkto etnografinio regiono kasdienybė, kaip atsispindi įvairios tradicijos ir išskirtiniai bruožai dabartyje ir pan.). Konkurso organizatoriai gali paprašyti dalyvio atsiųsti geros kokybės filmuko versiją. Atsiųsti filmukai gegužės 4 d. bus talpinami LEU Istorijos fakulteto studentų atstovybės Facebook paskyroje. Dalyviai galės rinkti balsus („Like“), kurie bus pridedami prie bendro vertinimo.

2015 m. gegužės 12 d. vyks konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Konkurso nugalėtojams bus suteikta galimybė pristatyti savo darbus „LEU Istorikų dienos‘15 – Etnografinių regionų metus beminint“ renginio metu. Darbų vertinimo komisiją sudarys LEU Istorijos, Lituanistikos fakultetų dėstytojai, Istorijos fakulteto studentų atstovybės nariai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. skaityti »

Kosmoso užkariavimui – nauja VGTU studijų programa

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas nuo rudens ruoš avionikos inžinierius. skaityti »

Profesinėse mokyklose atsiras nauja specialybė

Birželio 3 d. 14 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir Lietuvos aviacijos įmonių asociacijos „Lietuvos aviacija“ valdybos pirmininkas Mindaugas Reinikis pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl aviacijos mechanikų rengimo. skaityti »

KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto. skaityti »

Studentų verslo idėjos: nuo sliekų auginimo iki robotų projektavimo

Vytauto Didžiojo universiteto studentai, doktorantai, jaunieji mokslininkai turi originalių verslo idėjų bei ryžtingai imasi jas įgyvendinti. skaityti »

Lietuvoje bus atlikta išsami pameistrystės programų apžvalga

Švietimo ir mokslo ministro kvietimu Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) iki 2015 m. vidurio įsipareigojo atlikti išsamią pameistrystės programų Lietuvoje galimybių apžvalgą. skaityti »

Dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas vyksta diskusijos

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiuo metu vyksta diskusijos dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje svarstomi švietimo kokybės vertinimo ir tobulinimo klausimai

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja vis aukštesnės švietimo kokybės ir efektyvesnių jos vertinimo būdų, sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vykusiame tarptautiniame švietimo inspektorių asociacijos renginyje „Įsivertinimo ir išorinio vertinimo poveikis tobulinant mokyklų veiklos kokybę“ Vilniuje. skaityti »

Prestižinės Vilniaus gimnazijos – pirmosios licencijuotos Lietuvoje

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs The Duke of Edinburgh's International Award fondo generalinis sekretorius John May įteikė nacionalinę licenciją „Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui“. skaityti »

Rengiant specialistus svarbus kolegijų ir darbdavių bendradarbiavimas

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, nors Lietuvoje yra gerų abipusio bendradarbiavimo pavyzdžių, kolegijų ir darbdavių ryšiai galėtų būti dar glaudesni. skaityti »