LEU kviečia moksleivius dalyvauti esė ir trumpametražio filmuko konkurse

Publikuota: 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto studentų atstovybė (IF SA) skelbia esė ir trumpametražio filmuko konkursą, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Jame gali dalyvauti Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų V–XII klasių moksleiviai.

Filmuko ir esė tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi savo etnografinio regiono išskirtinumu ir kartu prisidėti prie tradicijų puoselėjimo savo krašte ir mokykloje. Taip pat skatinti kūrybinių gebėjimų plėtojimą, kritinį mąstymą, gebėjimą išsakyti savo nuomonę, remiantis savo krašto istorija, papročiais ir tradicijomis.

Konkurso sąlygos skelbiamos oficialiame LEU studentų atstovybės internetiniame puslapyje (www.leusa.lt) ir LEU Istorijos fakulteto puslapyje (http://leu.lt/lt/if_sa/if_sa_naujienos/leu-if-sa-wmfx.html). Juose rasite ir anketą, kurią kartu su darbu (esė) reikia atsiųsti iki 2015 m. gegužės 3 d. el. paštu ifsa@leu.lt. Esė turėtų būti orientuota į pasirinkto etnografinio regiono išskirtinumą. Konkretų temos pavadinimą suformuoja pats darbo autorius.

Jeigu moksleivis pasirinko kurti filmuką, jį reikia įkelti į „Youtube“. Filmuko nuorodą ir užpildytą anketą reikia siųsti el. paštu ifsa@leu.lt iki 2015 m. gegužės 3 d. Filmuko, kurį gali kurti vienas ar keli autoriai, trukmė – iki 2 min. Pagrindinė filmuko tema – etnografinių regionų išskirtinumas, remiantis istoriniais faktais, tradicijomis, šventėmis (etnografinių regionų išskirtinumo reikšmė šiuolaikinio jaunimo akimis, pasirinkto etnografinio regiono kasdienybė, kaip atsispindi įvairios tradicijos ir išskirtiniai bruožai dabartyje ir pan.). Konkurso organizatoriai gali paprašyti dalyvio atsiųsti geros kokybės filmuko versiją. Atsiųsti filmukai gegužės 4 d. bus talpinami LEU Istorijos fakulteto studentų atstovybės Facebook paskyroje. Dalyviai galės rinkti balsus („Like“), kurie bus pridedami prie bendro vertinimo.

2015 m. gegužės 12 d. vyks konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Konkurso nugalėtojams bus suteikta galimybė pristatyti savo darbus „LEU Istorikų dienos‘15 – Etnografinių regionų metus beminint“ renginio metu. Darbų vertinimo komisiją sudarys LEU Istorijos, Lituanistikos fakultetų dėstytojai, Istorijos fakulteto studentų atstovybės nariai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjams – naujos perspektyvos pasaulinėse rinkose

Lietuva jungiasi į Europos molekulinės biologijos mokslo tinklą, vienijantį gyvybės mokslininkų bendruomenę. skaityti »

MRU vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas

Lapkričio 27 d., 17.30–19.00 val., Mykolo Romerio universitete (I-414 auditorijoje) vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas skaityti »

Bendradarbiaus kosminius tyrimus vykdantys Kauno ir Ispanijos universitetai

Lietuvišką darganą į ispanišką saulę trumpam iškeitę Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) atstovai namo grįžo netuščiomis. Jų rankose – ne tik nauja bendravimo sutartis su Migelio Hernandezo universitetu (Elčė, Ispanija). skaityti »

Programuoti galima išmokti ir žaidžiant

Programavimo įgūdžiai padės ne tik ateities karjeroje, bet ir išmokins spręsti problemas, logiškai mąstyti. Tiesa, programavimo pagrindų nebūtina mokytis sudėtingai – vaikai su jais gali susipažinti ir žaisdami mėgstamus žaidimus. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė ES Tarybos posėdyje diskutavo apie migrantų integraciją

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pirmadienį Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos posėdyje tema „Švietimas ir migracija. Neseniai atvykusių migrantų ir migrantų kilmės asmenų integravimo strategijos“. skaityti »

Gyventojams vertingiausia investicija – išsilavinimas ir žinios

Gyventojai labiausiai vertina investicijas į švietimą ir išsilavinimą, atskleidė Klaipėdoje ir Vilniuje atliktos gatvės apklausos. Daugiau kaip pusė (58 proc.) iš 100 apklaustųjų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, teigė, kad švietimas ir mokslas yra prioritetas. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skatina mokytojų kvalifikacijos kėlimą geriausiuose pasaulio tyrimų centruose

Dvi fizikos mokytojos lapkričio 9–20 dienomis dalyvavo Japonijoje, Tokai mieste, Japonijos branduolinės energetikos agentūros organizuotame tarptautiniame seminare, skirtame moksleivių edukacijai apie radiaciją. skaityti »

Plečiasi VU sukurtas pasaulinis informatikos tinklas „Bebras“

Praėjusi savaitė buvo oficialiai paskelbta „Bebro“ renginių savaite daugiau kaip 40 šalių. skaityti »

Bitkoinų stabilumą saugo ne įstatymai, o matematika

Jeigu bandytume suprasti, kaip veikia kriptografinė bitkoinų valiuta, pradėję nuo techninių detalių, iškart pasimestume. Tad pabandykime pažvelgti į atsiskaitymų šia valiuta sistemą tarsi iš paukščio skrydžio daug ką supaprastindami ir palygindami su atsiskaitymais tikrais pinigais. skaityti »

Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus?

Finansų planavimo įgūdžiai yra ne įgimti, o įgyjami. Tačiau ne visada finansiniam raštingumui yra skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties SEB bankas pradėjo rengti interaktyvias diskusijas 9-12 klasių moksleiviams. skaityti »