LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai stipriai įsibėgėjo

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

LEU universitetas ir vasarą pilnas gyvybės. Šio mėnesio pradžioje čia suvažiavo beveik 60 studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. Į Lietuvių kalbos ir kultūros centro (LKKC) organizuojamus lietuvių kalbos vasaros kursus šiemet atvyko studentų net iš Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Armėnijos, Uzbekistano, Kinijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių.

Studentė iš JAV į kursus atvažiavo neatsitiktinai, nes Lietuvoje glūdi jos šaknys. Jai ne tik smalsu, bet ir svarbu pažinti lietuvių kalbą, kultūrą, istoriją, pabendrauti su čia gyvenančiais žmonėmis. Taip ji pažįsta ir save pačią.

Kalbos kursai yra intensyvūs. Neįtikėtina, kiek daug per vieną mėnesį galima išmokti ir pamatyti. Kiekvieną dieną (nuo pirmadienio iki penktadienio) vyksta dvi kalbos paskaitos. Joms pasibaigus organizuojami kultūriniai renginiai, studentai eina į muziejus, važiuoja į ekskursijas, keliauja po Lietuvą. Kursų organizatoriai sako, jog viena iš misijų yra parodyti gražiausias ir įdomiausias šalies vietas, visus regionus, jų skirtybes ir panašumus.

Studentai jau lankėsi Kernavėje ir Trakuose. Šį savaitgalį organizuojama ekskursija į Druskininkus, o vėliau jie važiuos į Aukštadvarį, Platelius, Nidą. Stengiamasi, jog kiekviename mieste studentai ne tik įkvėptų tenykščio oro, pasivaikščiotų po žymias miestų ir miestelių vietas, bet ir paragautų ten gaminamo maisto, pabendrautų su ten gyvenančiais žmonėmis. Grįžę iš Trakų kursų dalyviai dalijosi įspūdžiais ir minėjo, jog tai yra vieta, kur būtų išties nuostabu gyventi. Prie viso to prisidėjo ir geros oro sąlygos.

Paklausti, kaip sekasi mokytis, kas sunkiausia, studentai visų pirma pamini gramatiką. Kinams nelengva ir dėl lotyniškos abėcėlės, prie kurios jie nėra pripratę. Nepaisydami sunkumų, jie jau moka papasakoti, iš kur atvyko, kaip jiems sekasi, ką mėgsta, kaip nueiti į kokį nors parką ar parduotuvę.

Pirmadienį universitete skambėjo lietuvių liaudies muzika. Folkloro ansamblis „Poringė“ mokė užsieniečius šokti lietuvių liaudies šokius. Studentai stebėjosi, jog iš pirmo žvilgsnio gana ramūs lietuviai šoka tokius gyvybingus liaudies šokius.

O vienas svarbiausių ir prasmingiausių renginių vasaros kalbos kursuose yra Šeimų diena. Rugpjūčio 14 d. visi studentai leidžia laiką taip, kaip įprasta lietuvių šeimose. Visi norintieji gali prisidėti prie šios dienos organizavimo ir praleisti dieną su studentu iš užsienio. Praėjusiais metais svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas lietuviškoje virtuvėje, ėjo į koncertus, filmus, teatrą, kiti netgi dalyvavo lietuviškose vestuvėse. Jokiomis paskaitomis ar pasakojimais neparodysi tikro gyvenimo. Šeimų diena – puiki proga viską patirti pačiam.

Mėnesio pabaigoje studentams bus išduodami lietuvių kalbos kursų baigimo pažymėjimai. Organizatoriai tiki, jog kursų dalyviai iš čia parsiveš naujos patirties, geriausių įspūdžių, susiras draugų, su kuriais palaikys ryšius dar ne vienerius metus. Taip kursis graži bendrystė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »