LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai stipriai įsibėgėjo

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

LEU universitetas ir vasarą pilnas gyvybės. Šio mėnesio pradžioje čia suvažiavo beveik 60 studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. Į Lietuvių kalbos ir kultūros centro (LKKC) organizuojamus lietuvių kalbos vasaros kursus šiemet atvyko studentų net iš Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Armėnijos, Uzbekistano, Kinijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių.

Studentė iš JAV į kursus atvažiavo neatsitiktinai, nes Lietuvoje glūdi jos šaknys. Jai ne tik smalsu, bet ir svarbu pažinti lietuvių kalbą, kultūrą, istoriją, pabendrauti su čia gyvenančiais žmonėmis. Taip ji pažįsta ir save pačią.

Kalbos kursai yra intensyvūs. Neįtikėtina, kiek daug per vieną mėnesį galima išmokti ir pamatyti. Kiekvieną dieną (nuo pirmadienio iki penktadienio) vyksta dvi kalbos paskaitos. Joms pasibaigus organizuojami kultūriniai renginiai, studentai eina į muziejus, važiuoja į ekskursijas, keliauja po Lietuvą. Kursų organizatoriai sako, jog viena iš misijų yra parodyti gražiausias ir įdomiausias šalies vietas, visus regionus, jų skirtybes ir panašumus.

Studentai jau lankėsi Kernavėje ir Trakuose. Šį savaitgalį organizuojama ekskursija į Druskininkus, o vėliau jie važiuos į Aukštadvarį, Platelius, Nidą. Stengiamasi, jog kiekviename mieste studentai ne tik įkvėptų tenykščio oro, pasivaikščiotų po žymias miestų ir miestelių vietas, bet ir paragautų ten gaminamo maisto, pabendrautų su ten gyvenančiais žmonėmis. Grįžę iš Trakų kursų dalyviai dalijosi įspūdžiais ir minėjo, jog tai yra vieta, kur būtų išties nuostabu gyventi. Prie viso to prisidėjo ir geros oro sąlygos.

Paklausti, kaip sekasi mokytis, kas sunkiausia, studentai visų pirma pamini gramatiką. Kinams nelengva ir dėl lotyniškos abėcėlės, prie kurios jie nėra pripratę. Nepaisydami sunkumų, jie jau moka papasakoti, iš kur atvyko, kaip jiems sekasi, ką mėgsta, kaip nueiti į kokį nors parką ar parduotuvę.

Pirmadienį universitete skambėjo lietuvių liaudies muzika. Folkloro ansamblis „Poringė“ mokė užsieniečius šokti lietuvių liaudies šokius. Studentai stebėjosi, jog iš pirmo žvilgsnio gana ramūs lietuviai šoka tokius gyvybingus liaudies šokius.

O vienas svarbiausių ir prasmingiausių renginių vasaros kalbos kursuose yra Šeimų diena. Rugpjūčio 14 d. visi studentai leidžia laiką taip, kaip įprasta lietuvių šeimose. Visi norintieji gali prisidėti prie šios dienos organizavimo ir praleisti dieną su studentu iš užsienio. Praėjusiais metais svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas lietuviškoje virtuvėje, ėjo į koncertus, filmus, teatrą, kiti netgi dalyvavo lietuviškose vestuvėse. Jokiomis paskaitomis ar pasakojimais neparodysi tikro gyvenimo. Šeimų diena – puiki proga viską patirti pačiam.

Mėnesio pabaigoje studentams bus išduodami lietuvių kalbos kursų baigimo pažymėjimai. Organizatoriai tiki, jog kursų dalyviai iš čia parsiveš naujos patirties, geriausių įspūdžių, susiras draugų, su kuriais palaikys ryšius dar ne vienerius metus. Taip kursis graži bendrystė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »