LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai stipriai įsibėgėjo

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

LEU universitetas ir vasarą pilnas gyvybės. Šio mėnesio pradžioje čia suvažiavo beveik 60 studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. Į Lietuvių kalbos ir kultūros centro (LKKC) organizuojamus lietuvių kalbos vasaros kursus šiemet atvyko studentų net iš Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Armėnijos, Uzbekistano, Kinijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių.

Studentė iš JAV į kursus atvažiavo neatsitiktinai, nes Lietuvoje glūdi jos šaknys. Jai ne tik smalsu, bet ir svarbu pažinti lietuvių kalbą, kultūrą, istoriją, pabendrauti su čia gyvenančiais žmonėmis. Taip ji pažįsta ir save pačią.

Kalbos kursai yra intensyvūs. Neįtikėtina, kiek daug per vieną mėnesį galima išmokti ir pamatyti. Kiekvieną dieną (nuo pirmadienio iki penktadienio) vyksta dvi kalbos paskaitos. Joms pasibaigus organizuojami kultūriniai renginiai, studentai eina į muziejus, važiuoja į ekskursijas, keliauja po Lietuvą. Kursų organizatoriai sako, jog viena iš misijų yra parodyti gražiausias ir įdomiausias šalies vietas, visus regionus, jų skirtybes ir panašumus.

Studentai jau lankėsi Kernavėje ir Trakuose. Šį savaitgalį organizuojama ekskursija į Druskininkus, o vėliau jie važiuos į Aukštadvarį, Platelius, Nidą. Stengiamasi, jog kiekviename mieste studentai ne tik įkvėptų tenykščio oro, pasivaikščiotų po žymias miestų ir miestelių vietas, bet ir paragautų ten gaminamo maisto, pabendrautų su ten gyvenančiais žmonėmis. Grįžę iš Trakų kursų dalyviai dalijosi įspūdžiais ir minėjo, jog tai yra vieta, kur būtų išties nuostabu gyventi. Prie viso to prisidėjo ir geros oro sąlygos.

Paklausti, kaip sekasi mokytis, kas sunkiausia, studentai visų pirma pamini gramatiką. Kinams nelengva ir dėl lotyniškos abėcėlės, prie kurios jie nėra pripratę. Nepaisydami sunkumų, jie jau moka papasakoti, iš kur atvyko, kaip jiems sekasi, ką mėgsta, kaip nueiti į kokį nors parką ar parduotuvę.

Pirmadienį universitete skambėjo lietuvių liaudies muzika. Folkloro ansamblis „Poringė“ mokė užsieniečius šokti lietuvių liaudies šokius. Studentai stebėjosi, jog iš pirmo žvilgsnio gana ramūs lietuviai šoka tokius gyvybingus liaudies šokius.

O vienas svarbiausių ir prasmingiausių renginių vasaros kalbos kursuose yra Šeimų diena. Rugpjūčio 14 d. visi studentai leidžia laiką taip, kaip įprasta lietuvių šeimose. Visi norintieji gali prisidėti prie šios dienos organizavimo ir praleisti dieną su studentu iš užsienio. Praėjusiais metais svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas lietuviškoje virtuvėje, ėjo į koncertus, filmus, teatrą, kiti netgi dalyvavo lietuviškose vestuvėse. Jokiomis paskaitomis ar pasakojimais neparodysi tikro gyvenimo. Šeimų diena – puiki proga viską patirti pačiam.

Mėnesio pabaigoje studentams bus išduodami lietuvių kalbos kursų baigimo pažymėjimai. Organizatoriai tiki, jog kursų dalyviai iš čia parsiveš naujos patirties, geriausių įspūdžių, susiras draugų, su kuriais palaikys ryšius dar ne vienerius metus. Taip kursis graži bendrystė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »