LEU patvirtinta nauja dviguba studijų programa istorijos ir anglų kalbos pedagogika

Publikuota: 2015 m. birželio 10 d. trečiadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti dvigubą istorijos ir anglų kalbos pedagogikos bakalauro studijų programą. LEU šiais metais patvirtintos trys naujos studijų programos, dvi iš jų – bakalauro. Tokios dvigubos specialybės atveria kelius į platesnes darbo galimybes.

Dviguba specialybė – ne tik galimybė tapti dviejų dalykų pedagogu, bet ir proga įgyti solidų humanitarinį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją per ketverius studijų metus. Toks išsilavinimas atveria kelią ne tik į pedagogo karjerą, bet ir į kitas veiklos sritis.

LEU Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Nefas tvirtina, kad šiandieninėje švietimo įstaigoje mokytojams iškyla vis didesnių problemų dirbti tokiu krūviu, kuris leistų oriai finansiškai gyventi ir neprarasti įgytos kompetencijos. „Todėl dvigubos specialybės yra vienas iš svarbiausių būdų, galinčių padėti. Mokytojas, turintis dvigubą išsilavinimą, dvigubai daugiau kompetencijų, turi ir dvigubai daugiau galimybių gauti darbą mokykloje, užsitikrinti pakankamą darbo krūvį“, – sako pedagogas.

M. Nefas pasakoja, kad ši studijų programa yra orientuota į aukštos kokybės specialistą istoriką, turintį puikių anglų kalbos įgūdžių. Mokslui vis labiau orientuojantis į tarptautinę plotmę, tokią specialybę baigę studentai bus pasirengę efektyviai atlikti tyrimus ir savo darbus.

Pasirinkus šią studijų programą, suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir profesinė kvalifikacija. 50 proc. studentų, konkurso tvarka patekusių į valstybės finansuojamas vietas ir gerai besimokančių, mokama tikslinė 115,85 Eur stipendija.

Fakultetas yra pasirašęs Erasmus+ mainų sutartis su 13 Europos ir 4 Turkijos universitetais. Studentai turi galimybę atlikti Erasmus+ praktiką bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Kasmet studijuoti į užsienį pagal mainų programą išvyksta 10–15 studentų. 2008–2009 m. Istorijos fakulteto studentai studijavo Tamperės, Hamburgo, Dumlupinaro universitetuose, 2009–2010 m. – Insbruko, Esterhazio, Tomaro, Hamburgo, Krokuvos, 2010–2013 m. – Aydino, Bretanės, Stambulo, Dumlupinaro, Esterhazio, Goþuvo, Hamburgo, Insbruko, Krokuvos, Tamperės, Tomaro, Trabzono, Vroclavo universitetuose. 2011–2012 m. studentai atliko Erasmus+ praktiką Italijoje (Parma), 2012–2013 m. – Vengrijoje (Egeryje), Didžiojoje Britanijoje (Plimute), Lenkijoje (Krokuva).

LAMA BPO jau patvirtino 2015 metų stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką. Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gali pildyti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje birželio 1–liepos 18 d. iki 15 val.

Stojantieji į pirmosios pakopos švietimo ir ugdymo krypčių grupės studijų programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, ir norintys pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą turi laikyti motyvacijos įvertinimo testą.

Laikantiems stojamuosius egzaminus ir (arba) motyvacijos įvertinimą registruotis informacinėje sistemoje ir į prašymą įtraukti atitinkamas studijų programas reikės ne vėliau nei likus 24 val. iki stojamojo egzamino arba motyvacijos įvertinimo. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos įvertinimo sesija vyks birželio 19–liepos 4 d. LEU Priėmimo komisija rekomenduoja nelaukti, kol bus įteikti brandos atestatai, ir registruotis LAMA BPO sistemoje jau nuo birželio 1 d. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »