LEU patvirtinta nauja dviguba studijų programa istorijos ir anglų kalbos pedagogika

Publikuota: 2015 m. birželio 10 d. trečiadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti dvigubą istorijos ir anglų kalbos pedagogikos bakalauro studijų programą. LEU šiais metais patvirtintos trys naujos studijų programos, dvi iš jų – bakalauro. Tokios dvigubos specialybės atveria kelius į platesnes darbo galimybes.

Dviguba specialybė – ne tik galimybė tapti dviejų dalykų pedagogu, bet ir proga įgyti solidų humanitarinį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją per ketverius studijų metus. Toks išsilavinimas atveria kelią ne tik į pedagogo karjerą, bet ir į kitas veiklos sritis.

LEU Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Nefas tvirtina, kad šiandieninėje švietimo įstaigoje mokytojams iškyla vis didesnių problemų dirbti tokiu krūviu, kuris leistų oriai finansiškai gyventi ir neprarasti įgytos kompetencijos. „Todėl dvigubos specialybės yra vienas iš svarbiausių būdų, galinčių padėti. Mokytojas, turintis dvigubą išsilavinimą, dvigubai daugiau kompetencijų, turi ir dvigubai daugiau galimybių gauti darbą mokykloje, užsitikrinti pakankamą darbo krūvį“, – sako pedagogas.

M. Nefas pasakoja, kad ši studijų programa yra orientuota į aukštos kokybės specialistą istoriką, turintį puikių anglų kalbos įgūdžių. Mokslui vis labiau orientuojantis į tarptautinę plotmę, tokią specialybę baigę studentai bus pasirengę efektyviai atlikti tyrimus ir savo darbus.

Pasirinkus šią studijų programą, suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir profesinė kvalifikacija. 50 proc. studentų, konkurso tvarka patekusių į valstybės finansuojamas vietas ir gerai besimokančių, mokama tikslinė 115,85 Eur stipendija.

Fakultetas yra pasirašęs Erasmus+ mainų sutartis su 13 Europos ir 4 Turkijos universitetais. Studentai turi galimybę atlikti Erasmus+ praktiką bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Kasmet studijuoti į užsienį pagal mainų programą išvyksta 10–15 studentų. 2008–2009 m. Istorijos fakulteto studentai studijavo Tamperės, Hamburgo, Dumlupinaro universitetuose, 2009–2010 m. – Insbruko, Esterhazio, Tomaro, Hamburgo, Krokuvos, 2010–2013 m. – Aydino, Bretanės, Stambulo, Dumlupinaro, Esterhazio, Goþuvo, Hamburgo, Insbruko, Krokuvos, Tamperės, Tomaro, Trabzono, Vroclavo universitetuose. 2011–2012 m. studentai atliko Erasmus+ praktiką Italijoje (Parma), 2012–2013 m. – Vengrijoje (Egeryje), Didžiojoje Britanijoje (Plimute), Lenkijoje (Krokuva).

LAMA BPO jau patvirtino 2015 metų stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką. Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gali pildyti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje birželio 1–liepos 18 d. iki 15 val.

Stojantieji į pirmosios pakopos švietimo ir ugdymo krypčių grupės studijų programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, ir norintys pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą turi laikyti motyvacijos įvertinimo testą.

Laikantiems stojamuosius egzaminus ir (arba) motyvacijos įvertinimą registruotis informacinėje sistemoje ir į prašymą įtraukti atitinkamas studijų programas reikės ne vėliau nei likus 24 val. iki stojamojo egzamino arba motyvacijos įvertinimo. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos įvertinimo sesija vyks birželio 19–liepos 4 d. LEU Priėmimo komisija rekomenduoja nelaukti, kol bus įteikti brandos atestatai, ir registruotis LAMA BPO sistemoje jau nuo birželio 1 d. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »