LEU siekia gerinti mokslinę aplinką – atnaujinta informacinė infrastruktūra

Publikuota: 2015 m. birželio 16 d. antradienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų informacinė infrastruktūra. Siekiant gerinti mokslinę aplinką, sukurta 31 naujausia technologine ir informacine įranga aprūpinta darbo vieta mokslininkams. 2015 m. birželio 17 d. 10 val. LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks iškilmingas atidarymo renginys. Iškilmėse dalyvaus ir švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

LEU mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas sako, kad šiuo strategiškai svarbiu projektu, plėtojant technologinę ir informacinę infrastruktūrą, siekiama ne tik gerinti mokslinę aplinką socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjams, bet ir gerinti mokslinių tyrimų kokybę ir tarptautiškumą.

Nuo 2012 m. vykdomas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“. Jį įgyvendinus LEU II rūmuose sukurta 31 nauja darbo vieta, aprūpinta naujausia technologine ir informacine įranga. Antrųjų rūmų bibliotekoje mokslininkams ir kitiems tyrėjams įrengta 10 atvirų kompiuterizuotų darbo vietų ir 21 nauja nuolatinė darbo vieta humanitarinių ir socialinių mokslų tyrėjams. 

Projekto vadovas doc. dr. Robertas Jurgaitis sako, kad šio projekto metu LEU atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklų infrastruktūra, įrengta darbo vietų mokslininkams ir kitiems tyrėjams. „Tai yra didelis žingsnis gerinant darbo sąlygas mokslininkams. Akivaizdu, kad tai turėtų paskatinti klasterizacijos procesus, prisidėti prie inovacijų diegimo ir tarpdiscipliniškumo skatinimo moksliniuose tyrimuose“, – sako jis.

Naujai įrengtose mokslininkų darbo vietose – naujausia technologinė (mikrofilmų skaitymo aparatai, projektoriai, diktofonai, profesionalus fotoaparatas ir kt.) ir kompiuterinė technika (našūs kompiuteriai, didelio formato skaitytuvai, galingi multifunkciniai spausdintuvai ir kt.).

Projekto metu atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklos infrastruktūra. Siekiant pagerinti sukauptų mokslo duomenų (tarmių tekstų, archeologinių, etnologinių ir technikos paveldo tyrimų duomenų ir pan.) apsaugą ir didinti jų prieinamumą (perkeliama į elektroninį-skaitmeninį formatą), įrengta vieninga socialinių ir humanitarinių mokslų, pirmiausia lituanistinio paveldo, elektroninių išteklių kaupykla (įrengtas specialus serveris).

Pasibaigus ES finansinei paramai ir pagerinus socialinių ir humanitarinių mokslų informacinę infrastruktūrą, projekto fizinį tęstinumą, jo rezultatų tinkamą naudojimą ir tolesnį infrastruktūros vystymą gerinant mokslinę aplinką, LEU užtikrins pagerintos informacinės infrastruktūros tinkamą eksploatavimą ir su tuo susijusių išlaidų padengimą, prisiims atsakomybę už išplėtotos socialinių ir humanitarinių mokslų infrastruktūros efektyvumą ir prieinamumą projekto tikslinėms grupėms.

ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“ (Nr. VP2-1.1-ŠMM-06-V-01-010) atitinka 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ VP2-1.1-ŠMM-06-V priemonę „Nacionalinių mokslo programų ir kitų aukšto lygio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektų vykdymas“, nes šios programos veiklų tikslas – gerinti mokslinę aplinką šalies ūkio svarbioms problemoms spręsti ir sukurti projektų vykdymui reikalingą technologinę ir informacinę infrastruktūrą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »