LEU siekia gerinti mokslinę aplinką – atnaujinta informacinė infrastruktūra

Publikuota: 2015 m. birželio 16 d. antradienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų informacinė infrastruktūra. Siekiant gerinti mokslinę aplinką, sukurta 31 naujausia technologine ir informacine įranga aprūpinta darbo vieta mokslininkams. 2015 m. birželio 17 d. 10 val. LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks iškilmingas atidarymo renginys. Iškilmėse dalyvaus ir švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

LEU mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas sako, kad šiuo strategiškai svarbiu projektu, plėtojant technologinę ir informacinę infrastruktūrą, siekiama ne tik gerinti mokslinę aplinką socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjams, bet ir gerinti mokslinių tyrimų kokybę ir tarptautiškumą.

Nuo 2012 m. vykdomas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“. Jį įgyvendinus LEU II rūmuose sukurta 31 nauja darbo vieta, aprūpinta naujausia technologine ir informacine įranga. Antrųjų rūmų bibliotekoje mokslininkams ir kitiems tyrėjams įrengta 10 atvirų kompiuterizuotų darbo vietų ir 21 nauja nuolatinė darbo vieta humanitarinių ir socialinių mokslų tyrėjams. 

Projekto vadovas doc. dr. Robertas Jurgaitis sako, kad šio projekto metu LEU atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklų infrastruktūra, įrengta darbo vietų mokslininkams ir kitiems tyrėjams. „Tai yra didelis žingsnis gerinant darbo sąlygas mokslininkams. Akivaizdu, kad tai turėtų paskatinti klasterizacijos procesus, prisidėti prie inovacijų diegimo ir tarpdiscipliniškumo skatinimo moksliniuose tyrimuose“, – sako jis.

Naujai įrengtose mokslininkų darbo vietose – naujausia technologinė (mikrofilmų skaitymo aparatai, projektoriai, diktofonai, profesionalus fotoaparatas ir kt.) ir kompiuterinė technika (našūs kompiuteriai, didelio formato skaitytuvai, galingi multifunkciniai spausdintuvai ir kt.).

Projekto metu atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklos infrastruktūra. Siekiant pagerinti sukauptų mokslo duomenų (tarmių tekstų, archeologinių, etnologinių ir technikos paveldo tyrimų duomenų ir pan.) apsaugą ir didinti jų prieinamumą (perkeliama į elektroninį-skaitmeninį formatą), įrengta vieninga socialinių ir humanitarinių mokslų, pirmiausia lituanistinio paveldo, elektroninių išteklių kaupykla (įrengtas specialus serveris).

Pasibaigus ES finansinei paramai ir pagerinus socialinių ir humanitarinių mokslų informacinę infrastruktūrą, projekto fizinį tęstinumą, jo rezultatų tinkamą naudojimą ir tolesnį infrastruktūros vystymą gerinant mokslinę aplinką, LEU užtikrins pagerintos informacinės infrastruktūros tinkamą eksploatavimą ir su tuo susijusių išlaidų padengimą, prisiims atsakomybę už išplėtotos socialinių ir humanitarinių mokslų infrastruktūros efektyvumą ir prieinamumą projekto tikslinėms grupėms.

ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“ (Nr. VP2-1.1-ŠMM-06-V-01-010) atitinka 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ VP2-1.1-ŠMM-06-V priemonę „Nacionalinių mokslo programų ir kitų aukšto lygio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektų vykdymas“, nes šios programos veiklų tikslas – gerinti mokslinę aplinką šalies ūkio svarbioms problemoms spręsti ir sukurti projektų vykdymui reikalingą technologinę ir informacinę infrastruktūrą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »