LEU siekia gerinti mokslinę aplinką – atnaujinta informacinė infrastruktūra

Publikuota: 2015 m. birželio 16 d. antradienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų informacinė infrastruktūra. Siekiant gerinti mokslinę aplinką, sukurta 31 naujausia technologine ir informacine įranga aprūpinta darbo vieta mokslininkams. 2015 m. birželio 17 d. 10 val. LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks iškilmingas atidarymo renginys. Iškilmėse dalyvaus ir švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

LEU mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas sako, kad šiuo strategiškai svarbiu projektu, plėtojant technologinę ir informacinę infrastruktūrą, siekiama ne tik gerinti mokslinę aplinką socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjams, bet ir gerinti mokslinių tyrimų kokybę ir tarptautiškumą.

Nuo 2012 m. vykdomas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“. Jį įgyvendinus LEU II rūmuose sukurta 31 nauja darbo vieta, aprūpinta naujausia technologine ir informacine įranga. Antrųjų rūmų bibliotekoje mokslininkams ir kitiems tyrėjams įrengta 10 atvirų kompiuterizuotų darbo vietų ir 21 nauja nuolatinė darbo vieta humanitarinių ir socialinių mokslų tyrėjams. 

Projekto vadovas doc. dr. Robertas Jurgaitis sako, kad šio projekto metu LEU atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklų infrastruktūra, įrengta darbo vietų mokslininkams ir kitiems tyrėjams. „Tai yra didelis žingsnis gerinant darbo sąlygas mokslininkams. Akivaizdu, kad tai turėtų paskatinti klasterizacijos procesus, prisidėti prie inovacijų diegimo ir tarpdiscipliniškumo skatinimo moksliniuose tyrimuose“, – sako jis.

Naujai įrengtose mokslininkų darbo vietose – naujausia technologinė (mikrofilmų skaitymo aparatai, projektoriai, diktofonai, profesionalus fotoaparatas ir kt.) ir kompiuterinė technika (našūs kompiuteriai, didelio formato skaitytuvai, galingi multifunkciniai spausdintuvai ir kt.).

Projekto metu atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklos infrastruktūra. Siekiant pagerinti sukauptų mokslo duomenų (tarmių tekstų, archeologinių, etnologinių ir technikos paveldo tyrimų duomenų ir pan.) apsaugą ir didinti jų prieinamumą (perkeliama į elektroninį-skaitmeninį formatą), įrengta vieninga socialinių ir humanitarinių mokslų, pirmiausia lituanistinio paveldo, elektroninių išteklių kaupykla (įrengtas specialus serveris).

Pasibaigus ES finansinei paramai ir pagerinus socialinių ir humanitarinių mokslų informacinę infrastruktūrą, projekto fizinį tęstinumą, jo rezultatų tinkamą naudojimą ir tolesnį infrastruktūros vystymą gerinant mokslinę aplinką, LEU užtikrins pagerintos informacinės infrastruktūros tinkamą eksploatavimą ir su tuo susijusių išlaidų padengimą, prisiims atsakomybę už išplėtotos socialinių ir humanitarinių mokslų infrastruktūros efektyvumą ir prieinamumą projekto tikslinėms grupėms.

ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“ (Nr. VP2-1.1-ŠMM-06-V-01-010) atitinka 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ VP2-1.1-ŠMM-06-V priemonę „Nacionalinių mokslo programų ir kitų aukšto lygio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektų vykdymas“, nes šios programos veiklų tikslas – gerinti mokslinę aplinką šalies ūkio svarbioms problemoms spręsti ir sukurti projektų vykdymui reikalingą technologinę ir informacinę infrastruktūrą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »