LEU siekia gerinti mokslinę aplinką – atnaujinta informacinė infrastruktūra

Publikuota: 2015 m. birželio 16 d. antradienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų informacinė infrastruktūra. Siekiant gerinti mokslinę aplinką, sukurta 31 naujausia technologine ir informacine įranga aprūpinta darbo vieta mokslininkams. 2015 m. birželio 17 d. 10 val. LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks iškilmingas atidarymo renginys. Iškilmėse dalyvaus ir švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

LEU mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas sako, kad šiuo strategiškai svarbiu projektu, plėtojant technologinę ir informacinę infrastruktūrą, siekiama ne tik gerinti mokslinę aplinką socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjams, bet ir gerinti mokslinių tyrimų kokybę ir tarptautiškumą.

Nuo 2012 m. vykdomas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“. Jį įgyvendinus LEU II rūmuose sukurta 31 nauja darbo vieta, aprūpinta naujausia technologine ir informacine įranga. Antrųjų rūmų bibliotekoje mokslininkams ir kitiems tyrėjams įrengta 10 atvirų kompiuterizuotų darbo vietų ir 21 nauja nuolatinė darbo vieta humanitarinių ir socialinių mokslų tyrėjams. 

Projekto vadovas doc. dr. Robertas Jurgaitis sako, kad šio projekto metu LEU atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklų infrastruktūra, įrengta darbo vietų mokslininkams ir kitiems tyrėjams. „Tai yra didelis žingsnis gerinant darbo sąlygas mokslininkams. Akivaizdu, kad tai turėtų paskatinti klasterizacijos procesus, prisidėti prie inovacijų diegimo ir tarpdiscipliniškumo skatinimo moksliniuose tyrimuose“, – sako jis.

Naujai įrengtose mokslininkų darbo vietose – naujausia technologinė (mikrofilmų skaitymo aparatai, projektoriai, diktofonai, profesionalus fotoaparatas ir kt.) ir kompiuterinė technika (našūs kompiuteriai, didelio formato skaitytuvai, galingi multifunkciniai spausdintuvai ir kt.).

Projekto metu atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklos infrastruktūra. Siekiant pagerinti sukauptų mokslo duomenų (tarmių tekstų, archeologinių, etnologinių ir technikos paveldo tyrimų duomenų ir pan.) apsaugą ir didinti jų prieinamumą (perkeliama į elektroninį-skaitmeninį formatą), įrengta vieninga socialinių ir humanitarinių mokslų, pirmiausia lituanistinio paveldo, elektroninių išteklių kaupykla (įrengtas specialus serveris).

Pasibaigus ES finansinei paramai ir pagerinus socialinių ir humanitarinių mokslų informacinę infrastruktūrą, projekto fizinį tęstinumą, jo rezultatų tinkamą naudojimą ir tolesnį infrastruktūros vystymą gerinant mokslinę aplinką, LEU užtikrins pagerintos informacinės infrastruktūros tinkamą eksploatavimą ir su tuo susijusių išlaidų padengimą, prisiims atsakomybę už išplėtotos socialinių ir humanitarinių mokslų infrastruktūros efektyvumą ir prieinamumą projekto tikslinėms grupėms.

ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“ (Nr. VP2-1.1-ŠMM-06-V-01-010) atitinka 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ VP2-1.1-ŠMM-06-V priemonę „Nacionalinių mokslo programų ir kitų aukšto lygio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektų vykdymas“, nes šios programos veiklų tikslas – gerinti mokslinę aplinką šalies ūkio svarbioms problemoms spręsti ir sukurti projektų vykdymui reikalingą technologinę ir informacinę infrastruktūrą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »