LEU siekia gerinti mokslinę aplinką – atnaujinta informacinė infrastruktūra

Publikuota: 2015 m. birželio 16 d. antradienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų informacinė infrastruktūra. Siekiant gerinti mokslinę aplinką, sukurta 31 naujausia technologine ir informacine įranga aprūpinta darbo vieta mokslininkams. 2015 m. birželio 17 d. 10 val. LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks iškilmingas atidarymo renginys. Iškilmėse dalyvaus ir švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

LEU mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas sako, kad šiuo strategiškai svarbiu projektu, plėtojant technologinę ir informacinę infrastruktūrą, siekiama ne tik gerinti mokslinę aplinką socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjams, bet ir gerinti mokslinių tyrimų kokybę ir tarptautiškumą.

Nuo 2012 m. vykdomas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“. Jį įgyvendinus LEU II rūmuose sukurta 31 nauja darbo vieta, aprūpinta naujausia technologine ir informacine įranga. Antrųjų rūmų bibliotekoje mokslininkams ir kitiems tyrėjams įrengta 10 atvirų kompiuterizuotų darbo vietų ir 21 nauja nuolatinė darbo vieta humanitarinių ir socialinių mokslų tyrėjams. 

Projekto vadovas doc. dr. Robertas Jurgaitis sako, kad šio projekto metu LEU atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklų infrastruktūra, įrengta darbo vietų mokslininkams ir kitiems tyrėjams. „Tai yra didelis žingsnis gerinant darbo sąlygas mokslininkams. Akivaizdu, kad tai turėtų paskatinti klasterizacijos procesus, prisidėti prie inovacijų diegimo ir tarpdiscipliniškumo skatinimo moksliniuose tyrimuose“, – sako jis.

Naujai įrengtose mokslininkų darbo vietose – naujausia technologinė (mikrofilmų skaitymo aparatai, projektoriai, diktofonai, profesionalus fotoaparatas ir kt.) ir kompiuterinė technika (našūs kompiuteriai, didelio formato skaitytuvai, galingi multifunkciniai spausdintuvai ir kt.).

Projekto metu atnaujinta socialinių ir humanitarinių mokslų duomenų saugyklos infrastruktūra. Siekiant pagerinti sukauptų mokslo duomenų (tarmių tekstų, archeologinių, etnologinių ir technikos paveldo tyrimų duomenų ir pan.) apsaugą ir didinti jų prieinamumą (perkeliama į elektroninį-skaitmeninį formatą), įrengta vieninga socialinių ir humanitarinių mokslų, pirmiausia lituanistinio paveldo, elektroninių išteklių kaupykla (įrengtas specialus serveris).

Pasibaigus ES finansinei paramai ir pagerinus socialinių ir humanitarinių mokslų informacinę infrastruktūrą, projekto fizinį tęstinumą, jo rezultatų tinkamą naudojimą ir tolesnį infrastruktūros vystymą gerinant mokslinę aplinką, LEU užtikrins pagerintos informacinės infrastruktūros tinkamą eksploatavimą ir su tuo susijusių išlaidų padengimą, prisiims atsakomybę už išplėtotos socialinių ir humanitarinių mokslų infrastruktūros efektyvumą ir prieinamumą projekto tikslinėms grupėms.

ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Socialinių ir humanitarinių mokslų informacinės infrastruktūros plėtra Lietuvos edukologijos universitete“ (Nr. VP2-1.1-ŠMM-06-V-01-010) atitinka 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ VP2-1.1-ŠMM-06-V priemonę „Nacionalinių mokslo programų ir kitų aukšto lygio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektų vykdymas“, nes šios programos veiklų tikslas – gerinti mokslinę aplinką šalies ūkio svarbioms problemoms spręsti ir sukurti projektų vykdymui reikalingą technologinę ir informacinę infrastruktūrą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »