LEU siūlo šešias naujas bakalauro studijų programas

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) šiais metais patvirtintos šešios naujos bakalauro  studijų programos. Studentai galės studijuoti dvigubas studijų programas, kurios atvers platesnes galimybes darbo rinkoje. Tokių dvigubų specialybių absolventai ypač reikalingi mažesnių miestelių ar rajonų mokyklose.

Yra patvirtintos šios naujos studijų programos: lietuvių filologijos ir istorijos pedagogika, istorijos ir etikos pedagogika, katalikų tikybos ir istorijos pedagogika, geografijos ir istorijos pedagogika, socialinis darbas ir interneto ir medijų technologijos.

Interneto ir medijų technologijų programa leis studentams išmokti ne tik multimedijos sistemų projektavimo, bendrosios programinės įrangos kūrimo, bet ir suteiks kompetencijų dirbti visuomenės informavimo, viešosios komunikacijos bendrovėse, informacinių sistemų programuotojais, kompiuterių žaidimų kūrėjais ir programuotojas. Ši studijų programa iš visų naujų išsiskiria tuo, kad stojantiesiems nereikia laikyti motyvacinio testo.

Rengiant interneto ir medijų technologijos naująją programą, siekiama užpildyti tokių specialistų trūkumą ir pradėti ruošti kompiuterinių mokymosi priemonių ir sistemų kūrimo specialistus Lietuvoje. Tokios studijų programos poreikis visų pirma grindžiamas informacijos ir ryšio technologijų (IRT) specialistų poreikio augimu Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Šiuo metu ruošiamų specialistų skaičius yra nepakankamas, kad paklausa būtų nors dalinai patenkinta.

Lietuvių filologijos ir istorijos pedagogikos bakalauro studijų programa mažina atotrūkį tarp studijų, tyrimų ir taikomosios veiklos, suartina mokslą, teoriją ir praktiką. Studentai, pasirinkę šią studijų programą, turės galimybę gauti socialinę, tikslinę ir mecenatų stipendijas. Tokios programos nėra nė vienoje kitoje Lietuvos aukštojoje mokykloje. Ji suteikia dvigubą bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją.

Istorijos ir etikos pedagogikos ir istorijos ir katalikų tikybos studijų programos jungia dviejų krypčių – istorijos ir etikos arba katalikų tikybos studijas. Tai galimybė tapti dviejų dalykų pedagogais, įgyti solidų humanitarinį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją per ketverius studijų metus! Toks išsilavinimas atveria kelią ne tik į pedagogo karjerą, bet ir į kitas veiklos sritis.

Socialinio darbo studijų programos išskirtinumas – dvi specializacijos. Socialinis darbas su jaunimu – specializacija susijusi su aktualia socialinės politikos dalimi – jaunimo politika. Sprendžiamos jaunimo problemos ir siekiama sudaryti palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei ir jam integruotis  į visuomenės gyvenimą. Socialinis darbas su specialiųjų poreikių asmenimis – specializacijos paskirtis yra parengti kvalifikuotus darbuotojus, gebančius padėti neįgaliesiems socializuotis ir integruotis į visuomenę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »