LEU siūlo šešias naujas bakalauro studijų programas

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) šiais metais patvirtintos šešios naujos bakalauro  studijų programos. Studentai galės studijuoti dvigubas studijų programas, kurios atvers platesnes galimybes darbo rinkoje. Tokių dvigubų specialybių absolventai ypač reikalingi mažesnių miestelių ar rajonų mokyklose.

Yra patvirtintos šios naujos studijų programos: lietuvių filologijos ir istorijos pedagogika, istorijos ir etikos pedagogika, katalikų tikybos ir istorijos pedagogika, geografijos ir istorijos pedagogika, socialinis darbas ir interneto ir medijų technologijos.

Interneto ir medijų technologijų programa leis studentams išmokti ne tik multimedijos sistemų projektavimo, bendrosios programinės įrangos kūrimo, bet ir suteiks kompetencijų dirbti visuomenės informavimo, viešosios komunikacijos bendrovėse, informacinių sistemų programuotojais, kompiuterių žaidimų kūrėjais ir programuotojas. Ši studijų programa iš visų naujų išsiskiria tuo, kad stojantiesiems nereikia laikyti motyvacinio testo.

Rengiant interneto ir medijų technologijos naująją programą, siekiama užpildyti tokių specialistų trūkumą ir pradėti ruošti kompiuterinių mokymosi priemonių ir sistemų kūrimo specialistus Lietuvoje. Tokios studijų programos poreikis visų pirma grindžiamas informacijos ir ryšio technologijų (IRT) specialistų poreikio augimu Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Šiuo metu ruošiamų specialistų skaičius yra nepakankamas, kad paklausa būtų nors dalinai patenkinta.

Lietuvių filologijos ir istorijos pedagogikos bakalauro studijų programa mažina atotrūkį tarp studijų, tyrimų ir taikomosios veiklos, suartina mokslą, teoriją ir praktiką. Studentai, pasirinkę šią studijų programą, turės galimybę gauti socialinę, tikslinę ir mecenatų stipendijas. Tokios programos nėra nė vienoje kitoje Lietuvos aukštojoje mokykloje. Ji suteikia dvigubą bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją.

Istorijos ir etikos pedagogikos ir istorijos ir katalikų tikybos studijų programos jungia dviejų krypčių – istorijos ir etikos arba katalikų tikybos studijas. Tai galimybė tapti dviejų dalykų pedagogais, įgyti solidų humanitarinį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją per ketverius studijų metus! Toks išsilavinimas atveria kelią ne tik į pedagogo karjerą, bet ir į kitas veiklos sritis.

Socialinio darbo studijų programos išskirtinumas – dvi specializacijos. Socialinis darbas su jaunimu – specializacija susijusi su aktualia socialinės politikos dalimi – jaunimo politika. Sprendžiamos jaunimo problemos ir siekiama sudaryti palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei ir jam integruotis  į visuomenės gyvenimą. Socialinis darbas su specialiųjų poreikių asmenimis – specializacijos paskirtis yra parengti kvalifikuotus darbuotojus, gebančius padėti neįgaliesiems socializuotis ir integruotis į visuomenę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »