LEU siūlo šešias naujas bakalauro studijų programas

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) šiais metais patvirtintos šešios naujos bakalauro  studijų programos. Studentai galės studijuoti dvigubas studijų programas, kurios atvers platesnes galimybes darbo rinkoje. Tokių dvigubų specialybių absolventai ypač reikalingi mažesnių miestelių ar rajonų mokyklose.

Yra patvirtintos šios naujos studijų programos: lietuvių filologijos ir istorijos pedagogika, istorijos ir etikos pedagogika, katalikų tikybos ir istorijos pedagogika, geografijos ir istorijos pedagogika, socialinis darbas ir interneto ir medijų technologijos.

Interneto ir medijų technologijų programa leis studentams išmokti ne tik multimedijos sistemų projektavimo, bendrosios programinės įrangos kūrimo, bet ir suteiks kompetencijų dirbti visuomenės informavimo, viešosios komunikacijos bendrovėse, informacinių sistemų programuotojais, kompiuterių žaidimų kūrėjais ir programuotojas. Ši studijų programa iš visų naujų išsiskiria tuo, kad stojantiesiems nereikia laikyti motyvacinio testo.

Rengiant interneto ir medijų technologijos naująją programą, siekiama užpildyti tokių specialistų trūkumą ir pradėti ruošti kompiuterinių mokymosi priemonių ir sistemų kūrimo specialistus Lietuvoje. Tokios studijų programos poreikis visų pirma grindžiamas informacijos ir ryšio technologijų (IRT) specialistų poreikio augimu Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Šiuo metu ruošiamų specialistų skaičius yra nepakankamas, kad paklausa būtų nors dalinai patenkinta.

Lietuvių filologijos ir istorijos pedagogikos bakalauro studijų programa mažina atotrūkį tarp studijų, tyrimų ir taikomosios veiklos, suartina mokslą, teoriją ir praktiką. Studentai, pasirinkę šią studijų programą, turės galimybę gauti socialinę, tikslinę ir mecenatų stipendijas. Tokios programos nėra nė vienoje kitoje Lietuvos aukštojoje mokykloje. Ji suteikia dvigubą bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją.

Istorijos ir etikos pedagogikos ir istorijos ir katalikų tikybos studijų programos jungia dviejų krypčių – istorijos ir etikos arba katalikų tikybos studijas. Tai galimybė tapti dviejų dalykų pedagogais, įgyti solidų humanitarinį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją per ketverius studijų metus! Toks išsilavinimas atveria kelią ne tik į pedagogo karjerą, bet ir į kitas veiklos sritis.

Socialinio darbo studijų programos išskirtinumas – dvi specializacijos. Socialinis darbas su jaunimu – specializacija susijusi su aktualia socialinės politikos dalimi – jaunimo politika. Sprendžiamos jaunimo problemos ir siekiama sudaryti palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei ir jam integruotis  į visuomenės gyvenimą. Socialinis darbas su specialiųjų poreikių asmenimis – specializacijos paskirtis yra parengti kvalifikuotus darbuotojus, gebančius padėti neįgaliesiems socializuotis ir integruotis į visuomenę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »