LEU stojimų rezultatai: populiarėja dviejų mokomųjų dalykų studijų programos

Publikuota: 2015 m. liepos 28 d. antradienis

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbus 2015 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo pirmojo etapo kvietimo rezultatus, pastebima, kad į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) stoja gabūs ir motyvuoti abiturientai. Sumažėjus stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas skaičiui ir sumažinus valstybės finansuojamų pedagoginių studijų vietų skaičių, norinčių studijuoti LEU skaičius itin nesumažėjo. Lyginant praeitų ir šių metų priėmimo duomenis, tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų daugumoje kategorijų pastebimas LEU pozicijų gerėjimas.

Šiais metais tarp Lietuvos valstybinių universitetų LEU pirmauja pagal maksimalų konkursinį balą (13,18) stojant į valstybės finansuojamą vietą. Antroje vietoje lieka Vilniaus universitetas (12,8 balo), trečioje – Kauno technologijos universitetas (12,5 balo). Pagal stojančiųjų pirmojo pageidavimo pasirinkimus ir pagal bendrą pasirinkusiųjų skaičių LEU šiais metais yra 9 vietoje tarp visų universitetų (pernai buvo 10), o pagal valstybės finansuojamas vietas – 6 vietoje (pernai – 8).

LEU kūno kultūros studijų programa pateko į populiariausių studijų programų Lietuvoje penkioliktuką. Taip pat tarp stojančiųjų populiarios šios studijų programos: ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, pradinio ugdymo pedagogika, socialinis darbas, psichologija, šokio pedagogika ir kt. Tarp dviejų mokomųjų dalykų studijų programų populiariausios yra  anglų ir kitos užsienio kalbos (prancūzų / rusų / vokiečių) pedagogika, kūno kultūra ir gamtamokslinis ugdymas, matematikos ir informatikos mokymas ir kt.

LEU studijų prorektorė prof. Vilija Salienė džiaugiasi, kad studijas LEU renkasi jauni žmonės, suprantantys mokytojo darbo svarbą ir atsakomybę, nepabūgstantys sunkių studijų ir galvojantys apie savo ateities perspektyvas. „LEU skinasi kelią dviejų mokomųjų dalykų studijų programos, jau ne pirmus metus rengiame kūno kultūros ir gamtamokslinių dalykų, geografijos ir istorijos mokytojus. Pirmą kartą sulaukėme abiturientų dėmesio ir rengsime lietuvių filologijos ir istorijos, chemijos ir fizikos, istorijos ir pilietinio ugdymo, istorijos ir etikos, anglų ir kitos užsienio kalbos mokytojus“, – sako V. Salienė.

Liepos 29 d. prasideda bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas antrasis etapas, kurio metu stojantieji gali atnaujinti savo prašymus. Antrajame pagrindinio priėmimo etape gali dalyvauti asmenys, nepasirašę studijų sutarties dėl valstybės finansuojamos vietos arba valstybės nefinansuojamos vietos su studijų stipendija, taip pat negavę į šias vietas kvietimo arba gavę, bet nesudarę sutarties. Stojantieji, norintys dalyvauti antrajame etape, šį norą turi patvirtinti LAMA BPO informacinėje sistemoje. Šiame etape pateiktame prašyme galima koreguoti nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau įrašyti naujų pageidavimų negalima, nes nauja geriausiųjų eilė nesudaroma. Asmuo, pirmajame etape pasirašęs studijų sutartį dėl valstybės nefinansuojamos vietos, o antrajame etape pakviestas į valstybės finansuojamą arba valstybės nefinansuojamą vietą, bet su studijų stipendija, pasirašytą sutartį dėl valstybės nefinansuojamos vietos gali nutraukti arba likti studijuoti pagal dvi studijų programas.

Dalyvaujantieji šiame etape rugpjūčio 3 d. iki 17 val. sulauks žinios dėl kvietimo studijuoti ir rugpjūčio 4–6 d. galės pasirašyti studijų sutartis.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »