LEU studentai dalyvauja švietimo startuolių konkurse

Publikuota: 2014 m. kovo 31 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete taikomąją istoriją studijuojantys trečiakursiai – Alma Kairaitytė, Karolis Staponas ir Evelina Buinickaitė – dalyvauja švietimo srityje verslumo ir inovacijų plėtrą skatinančiame konkurse „The Open Education Challenge“ („Atviresnio švietimo iššūkis“). Studentų planuojamas kurti startuolis konkuruoja su 611 paraiškų iš 74 pasaulio šalių.

Paraiškas pateikę LEU studentai teigia: ,,Lietuvoje vis mažiau jaunimo renkasi studijuoti tiksliuosius mokslus. Vis didėjantis tokių specialistų poreikis reikalauja vykdyti programas, skatinančias jaunuolius aktyviau domėtis technologinėmis inovacijomis. Atsižvelgdami į pagrindinę projekto idėją pagerinti švietimo sistemą savo šalyje, mes siūlome Lietuvos mokyklose įkurti neformaliąsias tiksliųjų mokslų akademijas, skirtas padidinti mokinių susidomėjimą tiksliaisiais mokslais‘‘.

Lietuva pirmininkavimo ES metu atkreipė išskirtinį dėmesį verslumo, inovacijų ir mokslinių tyrimų skatinimui, nes inovacijos ir verslumas – ekonomikos augimo ir konkurencingumo pagrindas. „Open Education Challenge“ („Atviresnio švietimo iššūkis“) yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri skatina švietimo praktikus ir inovatorius ieškoti naujų idėjų ir galimybių, gerinti švietimo sistemą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, kurti švietimo startuolius ir gauti finansavimą jų veikloms stiprinti. Džiaugiamės, kad studijose įgytas žinias studentai aktyviai taiko realiame gyvenime. Linkime jiems didelės sėkmės tolimesniuose etapuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »