LEU studentai dalyvauja švietimo startuolių konkurse

Publikuota: 2014 m. kovo 31 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete taikomąją istoriją studijuojantys trečiakursiai – Alma Kairaitytė, Karolis Staponas ir Evelina Buinickaitė – dalyvauja švietimo srityje verslumo ir inovacijų plėtrą skatinančiame konkurse „The Open Education Challenge“ („Atviresnio švietimo iššūkis“). Studentų planuojamas kurti startuolis konkuruoja su 611 paraiškų iš 74 pasaulio šalių.

Paraiškas pateikę LEU studentai teigia: ,,Lietuvoje vis mažiau jaunimo renkasi studijuoti tiksliuosius mokslus. Vis didėjantis tokių specialistų poreikis reikalauja vykdyti programas, skatinančias jaunuolius aktyviau domėtis technologinėmis inovacijomis. Atsižvelgdami į pagrindinę projekto idėją pagerinti švietimo sistemą savo šalyje, mes siūlome Lietuvos mokyklose įkurti neformaliąsias tiksliųjų mokslų akademijas, skirtas padidinti mokinių susidomėjimą tiksliaisiais mokslais‘‘.

Lietuva pirmininkavimo ES metu atkreipė išskirtinį dėmesį verslumo, inovacijų ir mokslinių tyrimų skatinimui, nes inovacijos ir verslumas – ekonomikos augimo ir konkurencingumo pagrindas. „Open Education Challenge“ („Atviresnio švietimo iššūkis“) yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri skatina švietimo praktikus ir inovatorius ieškoti naujų idėjų ir galimybių, gerinti švietimo sistemą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, kurti švietimo startuolius ir gauti finansavimą jų veikloms stiprinti. Džiaugiamės, kad studijose įgytas žinias studentai aktyviai taiko realiame gyvenime. Linkime jiems didelės sėkmės tolimesniuose etapuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »