LLRI – tarp geriausių pasaulio viešosios politikos institutų

Publikuota: 2013 m. sausio 29 d. antradienis

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pateko tarp 2 procentų geriausių pasaulio viešosios politikos institutų (angl. – think tank). Tai parodė kasmet Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų skelbiamas reitingas „2012 Global Go To Think Tanks“. Jame buvo vertinami 6603 politikos institutų iš 182 šalių.

„Šis reitingas išskiria reikšmingiausius viešosios politikos institutus pasaulio mastu. Būti jame mums didelis pripažinimas ir įrodymas, kad mūsų ekspertų atliekamas darbas yra vertinamas net tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

LLRI buvo nominuotas trijose kategorijose. Ne tik pateko tarp geriausių bendrame pasaulio reitinge, bet ir buvo įvertintas savo regione. Tarp 60 nominuotų Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų LLRI įvertintas 11-ąją vieta ir lyginant su praeitais metais šioje kategorijoje pakilo dviem pozicijomis į viršų. Taip pat institutas pateko ir tarp 80 geriausių pasaulio „think tankų“ vietinės ekonomikos politikos tyrimų srityje.

„LLRI veikia Europoje, ypač Centrinėje ir Rytų Europoje. Kai kurios iniciatyvos vykdomos kartu su partneriais iš JAV ir Belgijos, o veikla nusitęsia net iki Azijos. Bet pajėgas koncentruojame, kur mums svarbiausia – ties Lietuva ir jos žmonių gerove“, – teigia Ž. Šilėnas.

Indekso sudarytojai apklausė daugiau nei 1100 akademikų, žurnalistų, politikos formuotojų iš 120 šalių. Vertinami buvo tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Pirmiausia viešosios politikos centrai buvo nominuojami tam tikroms kategorijoms, o po to pagal balsų skaičių reitinguojami jų viduje.

Apklausti ekspertai skirtingose kategorijose iš viso nominavo 1647 viešosios politikos centrus. „Brookings Institution“ (JAV) pripažintas geriausiu bendrame pasaulio reitinge. Stanfordo universiteto „Hoover Institution“ (JAV) užėmė pirmą vietą tarp universitetų viešosios politikos centrų. Šiaurės Amerikoje pagal balsų skaičių pirmauja „Heritage Foundation“,  „Cato Institute“, „American Enterprise Institute (AEI)“, „Fraser Institute“ (Kanada). Šiuose keturiuose centruose, kartu sudėjus, dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokslininkų.

„Mažos šalies, ne valstybės lėšomis finansuojamam „think tankui“ ilgą laiką rikiuotis viename sąraše su JAV ir kitų didelių šalių organizacijomis yra neabejotinas pasiekimas. Esame dėkingi mūsų bendraminčiams ir rėmėjams, be kurių ilgametė sėkminga veikla nebūtų įmanoma“, – komentuoja Ž. Šilėnas.

Dr. Jameso McGanno, tyrimo vadovo iš Pensilvanijos universiteto, teigimu, pagrindinis šio reitingo tikslas yra „atpažinti pirmaujančius pasaulyje viešosios politikos centrus ir pabrėžti koks reikšmingas vyriausybėms ir visuomenėms yra jų indėlis“.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »