LLRI – tarp geriausių pasaulio viešosios politikos institutų

Publikuota: 2013 m. sausio 29 d. antradienis

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pateko tarp 2 procentų geriausių pasaulio viešosios politikos institutų (angl. – think tank). Tai parodė kasmet Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų skelbiamas reitingas „2012 Global Go To Think Tanks“. Jame buvo vertinami 6603 politikos institutų iš 182 šalių.

„Šis reitingas išskiria reikšmingiausius viešosios politikos institutus pasaulio mastu. Būti jame mums didelis pripažinimas ir įrodymas, kad mūsų ekspertų atliekamas darbas yra vertinamas net tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

LLRI buvo nominuotas trijose kategorijose. Ne tik pateko tarp geriausių bendrame pasaulio reitinge, bet ir buvo įvertintas savo regione. Tarp 60 nominuotų Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų LLRI įvertintas 11-ąją vieta ir lyginant su praeitais metais šioje kategorijoje pakilo dviem pozicijomis į viršų. Taip pat institutas pateko ir tarp 80 geriausių pasaulio „think tankų“ vietinės ekonomikos politikos tyrimų srityje.

„LLRI veikia Europoje, ypač Centrinėje ir Rytų Europoje. Kai kurios iniciatyvos vykdomos kartu su partneriais iš JAV ir Belgijos, o veikla nusitęsia net iki Azijos. Bet pajėgas koncentruojame, kur mums svarbiausia – ties Lietuva ir jos žmonių gerove“, – teigia Ž. Šilėnas.

Indekso sudarytojai apklausė daugiau nei 1100 akademikų, žurnalistų, politikos formuotojų iš 120 šalių. Vertinami buvo tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Pirmiausia viešosios politikos centrai buvo nominuojami tam tikroms kategorijoms, o po to pagal balsų skaičių reitinguojami jų viduje.

Apklausti ekspertai skirtingose kategorijose iš viso nominavo 1647 viešosios politikos centrus. „Brookings Institution“ (JAV) pripažintas geriausiu bendrame pasaulio reitinge. Stanfordo universiteto „Hoover Institution“ (JAV) užėmė pirmą vietą tarp universitetų viešosios politikos centrų. Šiaurės Amerikoje pagal balsų skaičių pirmauja „Heritage Foundation“,  „Cato Institute“, „American Enterprise Institute (AEI)“, „Fraser Institute“ (Kanada). Šiuose keturiuose centruose, kartu sudėjus, dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokslininkų.

„Mažos šalies, ne valstybės lėšomis finansuojamam „think tankui“ ilgą laiką rikiuotis viename sąraše su JAV ir kitų didelių šalių organizacijomis yra neabejotinas pasiekimas. Esame dėkingi mūsų bendraminčiams ir rėmėjams, be kurių ilgametė sėkminga veikla nebūtų įmanoma“, – komentuoja Ž. Šilėnas.

Dr. Jameso McGanno, tyrimo vadovo iš Pensilvanijos universiteto, teigimu, pagrindinis šio reitingo tikslas yra „atpažinti pirmaujančius pasaulyje viešosios politikos centrus ir pabrėžti koks reikšmingas vyriausybėms ir visuomenėms yra jų indėlis“.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »