Lietuva organizuoja jubiliejinę 10-ąją Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą

Publikuota: 2012 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

Šių metų balandžio 22–29 dienomis Lietuvoje viešės 23 Europos Sąjungos valstybių jaunimas, kurie rungsis 10-ojoje „Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje“ (angl. „European Union Science Olympiad 2012“ – EUSO 2012). Lietuva pirmą kartą gauna teisę organizuoti tokio lygio tarptautinį gamtamokslinį renginį.

„Galimybė, o kartu ir atsakomybė, organizuoti tokio masto jubiliejinį konkursą yra geriausias Lietuvos pripažinimas įsiliejus į tarptautinę būsimų mokslininkų ugdymo areną. Būtent šis konkursas skatina komandinius ir kūrybiškus sprendimus, ko labiausiai reikia būsimai šių talentų karjerai. Šiais metais sulauksime daugiau nei 200 svečių iš visos Europos Sąjungos“, – kalbėjo EUSO konkurso koordinatorius Lietuvoje Paulius L. Tamošiūnas.

Ši olimpiada pradėta organizuoti 2003 metais Airijoje, jos iniciatorius – Michael A. Cotter. Olimpiados pagrindinis tikslas – vienoje vietoje suburti gabiausią Europos jaunimą, kad spręsdami užduotis jie ne tik varžytųsi, bet ir užmegztų tarpusavio ryšius.

Konkurse dalyvauja viena ar dvi komandos iš kiekvienos šalies (t. y. 3 arba 6 mokiniai, atitinkantys vienintelius – amžiaus ir pilietybės – reikalavimus). Komandą lydi 3 vadovai (skirtingų sričių specialistai (biologas, chemikas ir fizikas), gebantys į gimtąją kalbą išversti užduotis). Olimpiados metu dalyviai sprendžia 2 praktines užduotis. Užduotys lygiomis dalimis tikrina dalyvių gebėjimus biologijos, fizikos ir chemijos srityse. Tokiu būdu skiepijami komandinio darbo, atsakomybės prisiėmimo įgūdžiai, būtini sklandžiai mokslininko karjerai. Užduotis šių metų konkursui kuria Vilniaus universiteto dėstytojų komanda.

Šiuo metu dalyvavimą jau patvirtino šios valstybės: Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Latvija, Liuksemburgas, Lietuva, Nyderlandai, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Didžioji Britanija.

Taip pat šių metų sausio 24 dieną Vilniuje lankysis „Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados“ pradininkas Michael A. Cotter pasižiūrėti, ar Lietuva pasiruošusi priimti Europos jaunimą, susipažinti su užduočių rengėjais bei olimpiados organizatoriais.

Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei ilgametę gamtamokslinio gabių vaikų ugdymo patirtį turinčios organizacijos: Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacija, Nacionalinė moksleivių akademija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Oficialus renginio Globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Renginio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė bei Kauno miesto savivaldybė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »