Lietuva organizuoja jubiliejinę 10-ąją Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą

Publikuota: 2012 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

Šių metų balandžio 22–29 dienomis Lietuvoje viešės 23 Europos Sąjungos valstybių jaunimas, kurie rungsis 10-ojoje „Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje“ (angl. „European Union Science Olympiad 2012“ – EUSO 2012). Lietuva pirmą kartą gauna teisę organizuoti tokio lygio tarptautinį gamtamokslinį renginį.

„Galimybė, o kartu ir atsakomybė, organizuoti tokio masto jubiliejinį konkursą yra geriausias Lietuvos pripažinimas įsiliejus į tarptautinę būsimų mokslininkų ugdymo areną. Būtent šis konkursas skatina komandinius ir kūrybiškus sprendimus, ko labiausiai reikia būsimai šių talentų karjerai. Šiais metais sulauksime daugiau nei 200 svečių iš visos Europos Sąjungos“, – kalbėjo EUSO konkurso koordinatorius Lietuvoje Paulius L. Tamošiūnas.

Ši olimpiada pradėta organizuoti 2003 metais Airijoje, jos iniciatorius – Michael A. Cotter. Olimpiados pagrindinis tikslas – vienoje vietoje suburti gabiausią Europos jaunimą, kad spręsdami užduotis jie ne tik varžytųsi, bet ir užmegztų tarpusavio ryšius.

Konkurse dalyvauja viena ar dvi komandos iš kiekvienos šalies (t. y. 3 arba 6 mokiniai, atitinkantys vienintelius – amžiaus ir pilietybės – reikalavimus). Komandą lydi 3 vadovai (skirtingų sričių specialistai (biologas, chemikas ir fizikas), gebantys į gimtąją kalbą išversti užduotis). Olimpiados metu dalyviai sprendžia 2 praktines užduotis. Užduotys lygiomis dalimis tikrina dalyvių gebėjimus biologijos, fizikos ir chemijos srityse. Tokiu būdu skiepijami komandinio darbo, atsakomybės prisiėmimo įgūdžiai, būtini sklandžiai mokslininko karjerai. Užduotis šių metų konkursui kuria Vilniaus universiteto dėstytojų komanda.

Šiuo metu dalyvavimą jau patvirtino šios valstybės: Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Latvija, Liuksemburgas, Lietuva, Nyderlandai, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Didžioji Britanija.

Taip pat šių metų sausio 24 dieną Vilniuje lankysis „Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados“ pradininkas Michael A. Cotter pasižiūrėti, ar Lietuva pasiruošusi priimti Europos jaunimą, susipažinti su užduočių rengėjais bei olimpiados organizatoriais.

Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei ilgametę gamtamokslinio gabių vaikų ugdymo patirtį turinčios organizacijos: Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacija, Nacionalinė moksleivių akademija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Oficialus renginio Globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Renginio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė bei Kauno miesto savivaldybė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »