Lietuvis sėkmingai pasirodė Baltijos šalių informatikos olimpiadoje

Publikuota: 2016 m. gegužės 17 d. antradienis

Gegužės 11–15 d. Helsinkio universitete vykusioje 22-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje Vilniaus licėjaus moksleivis Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. Vos vieno taško iki tokio paties medalio pritrūko Andriui Ovsianui taip pat iš Vilniaus licėjaus.

Baltijos šalių informatikos olimpiados dalyviai turėjo išspręsti šešis uždavinius – tam moksleiviams reikėjo sugalvoti algoritmą ir jį suprogramuoti. Dalyviai kėlė sprendimus į sistemą ir iš karto gaudavo grįžtamąjį ryšį, sužinodavo, kiek pelnė taškų už sprendimo versiją. Kadangi uždaviniai buvo sunkūs, nė vienas dalyvis nesurinko maksimalaus taškų skaičiaus.

Lietuvių komandai vadovavo ir jai pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto daktarė Jūratė Skūpienė ir VU Matematikos ir informatikos fakulteto magistrantas Artūras Lapinskas.

„Lietuvos komanda buvo atrinkta likus mėnesiui iki Baltijos šalių informatikos olimpiados, tad pasiruošti neturėjome daug laiko. Šiai olimpiadai nusprendėme rengtis nuotoliniu būdu, naudodami varžybų administravimo sistemą. Mokiniai sprendė gautus uždavinius, paskui atsakymus kėlė į sistemą. Matydami savo ir kitų rezultatus, jie analizavo pavyzdinius sprendimus, galėjo internetu užduoti klausimus. Kai kurie mokiniai papildomai ruošėsi savarankiškai spręsdami uždavinius specializuotose svetainėse“, – pasakojo dr. J. Skūpienė.

Baltijos šalių informatikos ištakos – Lietuvoje. Vienas šios olimpiados įkūrėjų yra VU Matematikos ir informatikos instituto afilijuotasis vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Gintautas Grigas. Pirmaisiais metais šioje olimpiadoje dalyvaudavo tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokiniai. VU Matematikos ir informatikos instituto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva olimpiada ėmė plėstis. Šiuo metu joje dalyvauja devynių valstybių mokiniai. Paskutinį kartą Lietuvoje ši olimpiada organizuota 2014 m. VU buvo vienas iš jos rengėjų.

Kitais metais Baltijos šalių informatikos olimpiada vyks Bergene, Norvegijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pirmą kartą visi Lietuvos komandos nariai Baltijos šalių informatikos olimpiadoje iškovojo medalius

Gegužės 3–7 d. Ventspilyje (Latvija) vykusioje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje (BOI – Baltic Olympiad in Informatics) jaunieji Lietuvos informatikai iškovojo 6 medalius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »