Lietuvis sėkmingai pasirodė Baltijos šalių informatikos olimpiadoje

Publikuota: 2016 m. gegužės 17 d. antradienis

Gegužės 11–15 d. Helsinkio universitete vykusioje 22-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje Vilniaus licėjaus moksleivis Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. Vos vieno taško iki tokio paties medalio pritrūko Andriui Ovsianui taip pat iš Vilniaus licėjaus.

Baltijos šalių informatikos olimpiados dalyviai turėjo išspręsti šešis uždavinius – tam moksleiviams reikėjo sugalvoti algoritmą ir jį suprogramuoti. Dalyviai kėlė sprendimus į sistemą ir iš karto gaudavo grįžtamąjį ryšį, sužinodavo, kiek pelnė taškų už sprendimo versiją. Kadangi uždaviniai buvo sunkūs, nė vienas dalyvis nesurinko maksimalaus taškų skaičiaus.

Lietuvių komandai vadovavo ir jai pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto daktarė Jūratė Skūpienė ir VU Matematikos ir informatikos fakulteto magistrantas Artūras Lapinskas.

„Lietuvos komanda buvo atrinkta likus mėnesiui iki Baltijos šalių informatikos olimpiados, tad pasiruošti neturėjome daug laiko. Šiai olimpiadai nusprendėme rengtis nuotoliniu būdu, naudodami varžybų administravimo sistemą. Mokiniai sprendė gautus uždavinius, paskui atsakymus kėlė į sistemą. Matydami savo ir kitų rezultatus, jie analizavo pavyzdinius sprendimus, galėjo internetu užduoti klausimus. Kai kurie mokiniai papildomai ruošėsi savarankiškai spręsdami uždavinius specializuotose svetainėse“, – pasakojo dr. J. Skūpienė.

Baltijos šalių informatikos ištakos – Lietuvoje. Vienas šios olimpiados įkūrėjų yra VU Matematikos ir informatikos instituto afilijuotasis vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Gintautas Grigas. Pirmaisiais metais šioje olimpiadoje dalyvaudavo tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokiniai. VU Matematikos ir informatikos instituto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva olimpiada ėmė plėstis. Šiuo metu joje dalyvauja devynių valstybių mokiniai. Paskutinį kartą Lietuvoje ši olimpiada organizuota 2014 m. VU buvo vienas iš jos rengėjų.

Kitais metais Baltijos šalių informatikos olimpiada vyks Bergene, Norvegijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pirmą kartą visi Lietuvos komandos nariai Baltijos šalių informatikos olimpiadoje iškovojo medalius

Gegužės 3–7 d. Ventspilyje (Latvija) vykusioje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje (BOI – Baltic Olympiad in Informatics) jaunieji Lietuvos informatikai iškovojo 6 medalius. skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »