Lietuvių jaunųjų teisininkų komanda pasirodė puikiai

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Ketvirtąja Europos sostine tituluojamame Olandijos mieste Mastrichte vyko teismo inscenizacijos konkursas Pasaulio prekybos organizacijos teisės tema (Moot Court Competition on WTO Law).

Konkurse Lietuvai atstovavo jungtinė Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų komanda – IV kurso studentai – Goda Karalytė, Vytautė Janušaitytė, Justas Januška ir Mantas Mališauskas, vadovaujami MRU TF Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedros lektoriaus Raimondo Ališausko.

Šių metų konkurse dėl teisės varžytis finaliniame etape, kuris vyks Montpeljė, Prancūzijoje, kovojo 12 Europos regiono komandų.Šių metų byla – sudėtinga, bet įveikiamaPradiniame konkurso etape dalyviai turėjo paruošti rašytinius argumentus atstovaujant valstybes pagal konkurso organizatorių pateiktą fabulą tiek iš ieškovo, tiek iš atsakovo pusės.

Šių metų konkursas nagrinėjo aktualias prekybos apribojimų, pritaikant apsaugos priemones, taip pat regioninių laisvosios prekybos sutarčių temas. Atstovaudami valstybes  studentai aiškinosi, kokie prekybos ribojimai yra leistini, kokios sąlygos turi būti, norint įvesti apsaugos priemones, ar tam tikri valstybių veiksmai nepažeidžia vieno pagrindinių PPO principų ir kokios yra išimtys, leidžiančios šiuos principus pažeisti. Buvo nagrinėjamos cemento ir ekologiško cemento prekybos subtilybės tarp valstybių. Pateikusios rašytinius argumentus, studentų komandos atskleidė savo žinias teisėjų komisijai, kurios sąrašas šiemet buvo itin vertas dėmesio.

Jau pirmosios rungties metu Lietuvos studentų komandą vertino Mastrichto universiteto profesorius, taip pat PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos narys, Peter van den Bossche. Kaip minėjo pats profesorius, šiais metais byla buvo itin sudėtinga ir Lietuvos komandai puikiai pavyko atskleisti pagrindinius bylos aspektus. Taip pat komandas vertino PPO sekretoriato nariai, ES Komisijos teisės tarnybos atstovai bei PPO teisės profesoriai.Geriausi – šveicarai Trečiąją konkurso dieną paaiškėjo 4 komandos, kurios turės galimybę dalyvauti pasauliniame finale. 

Deja, Lietuvos komanda į finalininkų ketvertą nepateko. Nepaisant to, studentai džiaugiasi įgyta patirtimi ir tikisi, kad įgytos žinios praverst ateityje. Ketvirtąją konkurso dieną Lietuvos komandos atstovai, kartu su Mastrichto universiteto studentais, turėjo galimybę sudalyvauti akademinėje konferencijoje, kurios pranešėjais buvo net 3 iš 7 PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos (Appellate Body) narių: Peter van den Bossche, Shotaro Oshima bei Ricardo Ramírez-Hernández.

Iškilmingoje Mastrichto universiteto posėdžių salėje konferencijos pranešėjai vėliau įvertino 2 geriausias komandas. Po finalo teisėjai negalėjo atsistebėti šio konkurso dalyvių žiniomis ir įdėtomis pastangomis, o geriausiais pripažino komandą iš Šveicarijos.

Konkursas vyko jau 10 kartąJau tradiciniu tapusį Pasaulio prekybos organizacijos teismo inscenizacijos konkursą organizuoja ELSA (The European Law Students' Association) - didžiausia pasaulyje nepriklausoma, nepolitinė, ne pelno siekianti teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacija. Dešimtą kartą vykstantis konkursas skirtas spręsti aktualias pasaulinės prekybos problemas, pasitelkiant Pasaulinės prekybos organizacijos teisę ir ginčų sprendimo teisminį procesą. Už suteiktą paramą ir palaikymą Lietuvos komanda nuoširdžiai dėkoja Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetams, taip pat advokatų kontorai „Raidla Lejins & Norcous”.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »