Lietuvių jaunųjų teisininkų komanda pasirodė puikiai

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Ketvirtąja Europos sostine tituluojamame Olandijos mieste Mastrichte vyko teismo inscenizacijos konkursas Pasaulio prekybos organizacijos teisės tema (Moot Court Competition on WTO Law).

Konkurse Lietuvai atstovavo jungtinė Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų komanda – IV kurso studentai – Goda Karalytė, Vytautė Janušaitytė, Justas Januška ir Mantas Mališauskas, vadovaujami MRU TF Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedros lektoriaus Raimondo Ališausko.

Šių metų konkurse dėl teisės varžytis finaliniame etape, kuris vyks Montpeljė, Prancūzijoje, kovojo 12 Europos regiono komandų.Šių metų byla – sudėtinga, bet įveikiamaPradiniame konkurso etape dalyviai turėjo paruošti rašytinius argumentus atstovaujant valstybes pagal konkurso organizatorių pateiktą fabulą tiek iš ieškovo, tiek iš atsakovo pusės.

Šių metų konkursas nagrinėjo aktualias prekybos apribojimų, pritaikant apsaugos priemones, taip pat regioninių laisvosios prekybos sutarčių temas. Atstovaudami valstybes  studentai aiškinosi, kokie prekybos ribojimai yra leistini, kokios sąlygos turi būti, norint įvesti apsaugos priemones, ar tam tikri valstybių veiksmai nepažeidžia vieno pagrindinių PPO principų ir kokios yra išimtys, leidžiančios šiuos principus pažeisti. Buvo nagrinėjamos cemento ir ekologiško cemento prekybos subtilybės tarp valstybių. Pateikusios rašytinius argumentus, studentų komandos atskleidė savo žinias teisėjų komisijai, kurios sąrašas šiemet buvo itin vertas dėmesio.

Jau pirmosios rungties metu Lietuvos studentų komandą vertino Mastrichto universiteto profesorius, taip pat PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos narys, Peter van den Bossche. Kaip minėjo pats profesorius, šiais metais byla buvo itin sudėtinga ir Lietuvos komandai puikiai pavyko atskleisti pagrindinius bylos aspektus. Taip pat komandas vertino PPO sekretoriato nariai, ES Komisijos teisės tarnybos atstovai bei PPO teisės profesoriai.Geriausi – šveicarai Trečiąją konkurso dieną paaiškėjo 4 komandos, kurios turės galimybę dalyvauti pasauliniame finale. 

Deja, Lietuvos komanda į finalininkų ketvertą nepateko. Nepaisant to, studentai džiaugiasi įgyta patirtimi ir tikisi, kad įgytos žinios praverst ateityje. Ketvirtąją konkurso dieną Lietuvos komandos atstovai, kartu su Mastrichto universiteto studentais, turėjo galimybę sudalyvauti akademinėje konferencijoje, kurios pranešėjais buvo net 3 iš 7 PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos (Appellate Body) narių: Peter van den Bossche, Shotaro Oshima bei Ricardo Ramírez-Hernández.

Iškilmingoje Mastrichto universiteto posėdžių salėje konferencijos pranešėjai vėliau įvertino 2 geriausias komandas. Po finalo teisėjai negalėjo atsistebėti šio konkurso dalyvių žiniomis ir įdėtomis pastangomis, o geriausiais pripažino komandą iš Šveicarijos.

Konkursas vyko jau 10 kartąJau tradiciniu tapusį Pasaulio prekybos organizacijos teismo inscenizacijos konkursą organizuoja ELSA (The European Law Students' Association) - didžiausia pasaulyje nepriklausoma, nepolitinė, ne pelno siekianti teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacija. Dešimtą kartą vykstantis konkursas skirtas spręsti aktualias pasaulinės prekybos problemas, pasitelkiant Pasaulinės prekybos organizacijos teisę ir ginčų sprendimo teisminį procesą. Už suteiktą paramą ir palaikymą Lietuvos komanda nuoširdžiai dėkoja Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetams, taip pat advokatų kontorai „Raidla Lejins & Norcous”.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »