Lietuvių jaunųjų teisininkų komanda pasirodė puikiai

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Ketvirtąja Europos sostine tituluojamame Olandijos mieste Mastrichte vyko teismo inscenizacijos konkursas Pasaulio prekybos organizacijos teisės tema (Moot Court Competition on WTO Law).

Konkurse Lietuvai atstovavo jungtinė Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų komanda – IV kurso studentai – Goda Karalytė, Vytautė Janušaitytė, Justas Januška ir Mantas Mališauskas, vadovaujami MRU TF Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedros lektoriaus Raimondo Ališausko.

Šių metų konkurse dėl teisės varžytis finaliniame etape, kuris vyks Montpeljė, Prancūzijoje, kovojo 12 Europos regiono komandų.Šių metų byla – sudėtinga, bet įveikiamaPradiniame konkurso etape dalyviai turėjo paruošti rašytinius argumentus atstovaujant valstybes pagal konkurso organizatorių pateiktą fabulą tiek iš ieškovo, tiek iš atsakovo pusės.

Šių metų konkursas nagrinėjo aktualias prekybos apribojimų, pritaikant apsaugos priemones, taip pat regioninių laisvosios prekybos sutarčių temas. Atstovaudami valstybes  studentai aiškinosi, kokie prekybos ribojimai yra leistini, kokios sąlygos turi būti, norint įvesti apsaugos priemones, ar tam tikri valstybių veiksmai nepažeidžia vieno pagrindinių PPO principų ir kokios yra išimtys, leidžiančios šiuos principus pažeisti. Buvo nagrinėjamos cemento ir ekologiško cemento prekybos subtilybės tarp valstybių. Pateikusios rašytinius argumentus, studentų komandos atskleidė savo žinias teisėjų komisijai, kurios sąrašas šiemet buvo itin vertas dėmesio.

Jau pirmosios rungties metu Lietuvos studentų komandą vertino Mastrichto universiteto profesorius, taip pat PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos narys, Peter van den Bossche. Kaip minėjo pats profesorius, šiais metais byla buvo itin sudėtinga ir Lietuvos komandai puikiai pavyko atskleisti pagrindinius bylos aspektus. Taip pat komandas vertino PPO sekretoriato nariai, ES Komisijos teisės tarnybos atstovai bei PPO teisės profesoriai.Geriausi – šveicarai Trečiąją konkurso dieną paaiškėjo 4 komandos, kurios turės galimybę dalyvauti pasauliniame finale. 

Deja, Lietuvos komanda į finalininkų ketvertą nepateko. Nepaisant to, studentai džiaugiasi įgyta patirtimi ir tikisi, kad įgytos žinios praverst ateityje. Ketvirtąją konkurso dieną Lietuvos komandos atstovai, kartu su Mastrichto universiteto studentais, turėjo galimybę sudalyvauti akademinėje konferencijoje, kurios pranešėjais buvo net 3 iš 7 PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos (Appellate Body) narių: Peter van den Bossche, Shotaro Oshima bei Ricardo Ramírez-Hernández.

Iškilmingoje Mastrichto universiteto posėdžių salėje konferencijos pranešėjai vėliau įvertino 2 geriausias komandas. Po finalo teisėjai negalėjo atsistebėti šio konkurso dalyvių žiniomis ir įdėtomis pastangomis, o geriausiais pripažino komandą iš Šveicarijos.

Konkursas vyko jau 10 kartąJau tradiciniu tapusį Pasaulio prekybos organizacijos teismo inscenizacijos konkursą organizuoja ELSA (The European Law Students' Association) - didžiausia pasaulyje nepriklausoma, nepolitinė, ne pelno siekianti teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacija. Dešimtą kartą vykstantis konkursas skirtas spręsti aktualias pasaulinės prekybos problemas, pasitelkiant Pasaulinės prekybos organizacijos teisę ir ginčų sprendimo teisminį procesą. Už suteiktą paramą ir palaikymą Lietuvos komanda nuoširdžiai dėkoja Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetams, taip pat advokatų kontorai „Raidla Lejins & Norcous”.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »