Lietuvių jaunųjų teisininkų komanda pasirodė puikiai

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Ketvirtąja Europos sostine tituluojamame Olandijos mieste Mastrichte vyko teismo inscenizacijos konkursas Pasaulio prekybos organizacijos teisės tema (Moot Court Competition on WTO Law).

Konkurse Lietuvai atstovavo jungtinė Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų komanda – IV kurso studentai – Goda Karalytė, Vytautė Janušaitytė, Justas Januška ir Mantas Mališauskas, vadovaujami MRU TF Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedros lektoriaus Raimondo Ališausko.

Šių metų konkurse dėl teisės varžytis finaliniame etape, kuris vyks Montpeljė, Prancūzijoje, kovojo 12 Europos regiono komandų.Šių metų byla – sudėtinga, bet įveikiamaPradiniame konkurso etape dalyviai turėjo paruošti rašytinius argumentus atstovaujant valstybes pagal konkurso organizatorių pateiktą fabulą tiek iš ieškovo, tiek iš atsakovo pusės.

Šių metų konkursas nagrinėjo aktualias prekybos apribojimų, pritaikant apsaugos priemones, taip pat regioninių laisvosios prekybos sutarčių temas. Atstovaudami valstybes  studentai aiškinosi, kokie prekybos ribojimai yra leistini, kokios sąlygos turi būti, norint įvesti apsaugos priemones, ar tam tikri valstybių veiksmai nepažeidžia vieno pagrindinių PPO principų ir kokios yra išimtys, leidžiančios šiuos principus pažeisti. Buvo nagrinėjamos cemento ir ekologiško cemento prekybos subtilybės tarp valstybių. Pateikusios rašytinius argumentus, studentų komandos atskleidė savo žinias teisėjų komisijai, kurios sąrašas šiemet buvo itin vertas dėmesio.

Jau pirmosios rungties metu Lietuvos studentų komandą vertino Mastrichto universiteto profesorius, taip pat PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos narys, Peter van den Bossche. Kaip minėjo pats profesorius, šiais metais byla buvo itin sudėtinga ir Lietuvos komandai puikiai pavyko atskleisti pagrindinius bylos aspektus. Taip pat komandas vertino PPO sekretoriato nariai, ES Komisijos teisės tarnybos atstovai bei PPO teisės profesoriai.Geriausi – šveicarai Trečiąją konkurso dieną paaiškėjo 4 komandos, kurios turės galimybę dalyvauti pasauliniame finale. 

Deja, Lietuvos komanda į finalininkų ketvertą nepateko. Nepaisant to, studentai džiaugiasi įgyta patirtimi ir tikisi, kad įgytos žinios praverst ateityje. Ketvirtąją konkurso dieną Lietuvos komandos atstovai, kartu su Mastrichto universiteto studentais, turėjo galimybę sudalyvauti akademinėje konferencijoje, kurios pranešėjais buvo net 3 iš 7 PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos (Appellate Body) narių: Peter van den Bossche, Shotaro Oshima bei Ricardo Ramírez-Hernández.

Iškilmingoje Mastrichto universiteto posėdžių salėje konferencijos pranešėjai vėliau įvertino 2 geriausias komandas. Po finalo teisėjai negalėjo atsistebėti šio konkurso dalyvių žiniomis ir įdėtomis pastangomis, o geriausiais pripažino komandą iš Šveicarijos.

Konkursas vyko jau 10 kartąJau tradiciniu tapusį Pasaulio prekybos organizacijos teismo inscenizacijos konkursą organizuoja ELSA (The European Law Students' Association) - didžiausia pasaulyje nepriklausoma, nepolitinė, ne pelno siekianti teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacija. Dešimtą kartą vykstantis konkursas skirtas spręsti aktualias pasaulinės prekybos problemas, pasitelkiant Pasaulinės prekybos organizacijos teisę ir ginčų sprendimo teisminį procesą. Už suteiktą paramą ir palaikymą Lietuvos komanda nuoširdžiai dėkoja Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetams, taip pat advokatų kontorai „Raidla Lejins & Norcous”.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »