Lietuvių jaunųjų teisininkų komanda pasirodė puikiai

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Ketvirtąja Europos sostine tituluojamame Olandijos mieste Mastrichte vyko teismo inscenizacijos konkursas Pasaulio prekybos organizacijos teisės tema (Moot Court Competition on WTO Law).

Konkurse Lietuvai atstovavo jungtinė Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų komanda – IV kurso studentai – Goda Karalytė, Vytautė Janušaitytė, Justas Januška ir Mantas Mališauskas, vadovaujami MRU TF Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedros lektoriaus Raimondo Ališausko.

Šių metų konkurse dėl teisės varžytis finaliniame etape, kuris vyks Montpeljė, Prancūzijoje, kovojo 12 Europos regiono komandų.Šių metų byla – sudėtinga, bet įveikiamaPradiniame konkurso etape dalyviai turėjo paruošti rašytinius argumentus atstovaujant valstybes pagal konkurso organizatorių pateiktą fabulą tiek iš ieškovo, tiek iš atsakovo pusės.

Šių metų konkursas nagrinėjo aktualias prekybos apribojimų, pritaikant apsaugos priemones, taip pat regioninių laisvosios prekybos sutarčių temas. Atstovaudami valstybes  studentai aiškinosi, kokie prekybos ribojimai yra leistini, kokios sąlygos turi būti, norint įvesti apsaugos priemones, ar tam tikri valstybių veiksmai nepažeidžia vieno pagrindinių PPO principų ir kokios yra išimtys, leidžiančios šiuos principus pažeisti. Buvo nagrinėjamos cemento ir ekologiško cemento prekybos subtilybės tarp valstybių. Pateikusios rašytinius argumentus, studentų komandos atskleidė savo žinias teisėjų komisijai, kurios sąrašas šiemet buvo itin vertas dėmesio.

Jau pirmosios rungties metu Lietuvos studentų komandą vertino Mastrichto universiteto profesorius, taip pat PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos narys, Peter van den Bossche. Kaip minėjo pats profesorius, šiais metais byla buvo itin sudėtinga ir Lietuvos komandai puikiai pavyko atskleisti pagrindinius bylos aspektus. Taip pat komandas vertino PPO sekretoriato nariai, ES Komisijos teisės tarnybos atstovai bei PPO teisės profesoriai.Geriausi – šveicarai Trečiąją konkurso dieną paaiškėjo 4 komandos, kurios turės galimybę dalyvauti pasauliniame finale. 

Deja, Lietuvos komanda į finalininkų ketvertą nepateko. Nepaisant to, studentai džiaugiasi įgyta patirtimi ir tikisi, kad įgytos žinios praverst ateityje. Ketvirtąją konkurso dieną Lietuvos komandos atstovai, kartu su Mastrichto universiteto studentais, turėjo galimybę sudalyvauti akademinėje konferencijoje, kurios pranešėjais buvo net 3 iš 7 PPO apeliacinės ginčų sprendimo institucijos (Appellate Body) narių: Peter van den Bossche, Shotaro Oshima bei Ricardo Ramírez-Hernández.

Iškilmingoje Mastrichto universiteto posėdžių salėje konferencijos pranešėjai vėliau įvertino 2 geriausias komandas. Po finalo teisėjai negalėjo atsistebėti šio konkurso dalyvių žiniomis ir įdėtomis pastangomis, o geriausiais pripažino komandą iš Šveicarijos.

Konkursas vyko jau 10 kartąJau tradiciniu tapusį Pasaulio prekybos organizacijos teismo inscenizacijos konkursą organizuoja ELSA (The European Law Students' Association) - didžiausia pasaulyje nepriklausoma, nepolitinė, ne pelno siekianti teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacija. Dešimtą kartą vykstantis konkursas skirtas spręsti aktualias pasaulinės prekybos problemas, pasitelkiant Pasaulinės prekybos organizacijos teisę ir ginčų sprendimo teisminį procesą. Už suteiktą paramą ir palaikymą Lietuvos komanda nuoširdžiai dėkoja Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetams, taip pat advokatų kontorai „Raidla Lejins & Norcous”.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »