Lietuvoje VGTU pirmauja pagal vizituojančių dėstytojų skaičių

Publikuota: 2014 m. birželio 10 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet tapo vienu universitetų, į kurį atkeliauja daugiausiai užsienio dėstytojų. Nors Švietimo mainų paramos fondo finansavimą kartu su VGTU gavo dar 20 aukštųjų mokyklų, į universitetą atvyks 20 proc. visų į Lietuvą kviečiamų užsienio dėstytojų.

Dėstytojų iš užsienio vizitams remti Lietuvoje skirta beveik 800 tūkst. litų. Šios lėšos skirstomos konkurso būdu, atsižvelgiant į dėstytojo pedagoginę, mokslinę, praktinę patirtį. VGTU iš Švietimo mainų paramos fondo gavo beveik 200 tūkst. litų, o tai sudaro ketvirtadalį visos vizitams remti skirtos sumos.

Norėdama gauti valstybės paramą, aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti, t.y. ji turi padengti ne mažiau kaip 30 proc. bendros jo sumos. VGTU į užsienio dėstytojų vizitus investavo daugiau nei 85 tūkst. litų savo lėšų.

Pavasario semestro metu VGTU aplankė ir paskaitas studentams skaitė septyni dėstytojai. Po vieną atvyko iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV), Kanados, Slovėnijos ir Portugalijos. Trys – iš Jungtinės Karalystės.  

Kalbinti dėstytojai tvirtino, kad keletą savaičių trunkančios paskaitų sesijos įvairių pasaulio universitetų auditorijose leidžia ne tik pažinti svečias šalis, bet ir jaunus jų žmones. Londono Brunelio universiteto Verslo mokyklos dėstytojas David Luigi Fuschi tvirtino mėgstąs dėstyti ir manąs, jog tai – reikalinga ir turininga veikla. Dar daugiau dėstytojų-žvaigždžių planuojama sulaukti rudenio semestrą. VGTU rudenį paskaitas ves keturi JAV dėstytojai. Kiti aštuoni – iš Suomijos, Portugalijos, Vokietijos, Norvegijos, Ukrainos, Lenkijos, Olandijos ir Austrijos.

Daugiausia dėstytojų 2014 m. laikotarpiu, įskaitant ir pavasario ir rudens semestrus, pakviesta į Statybų fakultetą (6), Fundamentinių mokslų fakultete per šiuos du semestrus apsilankys 4 dėstytojai, Kūrybinių industrijų fakultetas ir Aplinkos inžinerijos fakultetas šiemet priima po tris dėstytojus. Kiti fakultetai kviečiasi po vieną.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »