Lietuvoje VGTU pirmauja pagal vizituojančių dėstytojų skaičių

Publikuota: 2014 m. birželio 10 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet tapo vienu universitetų, į kurį atkeliauja daugiausiai užsienio dėstytojų. Nors Švietimo mainų paramos fondo finansavimą kartu su VGTU gavo dar 20 aukštųjų mokyklų, į universitetą atvyks 20 proc. visų į Lietuvą kviečiamų užsienio dėstytojų.

Dėstytojų iš užsienio vizitams remti Lietuvoje skirta beveik 800 tūkst. litų. Šios lėšos skirstomos konkurso būdu, atsižvelgiant į dėstytojo pedagoginę, mokslinę, praktinę patirtį. VGTU iš Švietimo mainų paramos fondo gavo beveik 200 tūkst. litų, o tai sudaro ketvirtadalį visos vizitams remti skirtos sumos.

Norėdama gauti valstybės paramą, aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti, t.y. ji turi padengti ne mažiau kaip 30 proc. bendros jo sumos. VGTU į užsienio dėstytojų vizitus investavo daugiau nei 85 tūkst. litų savo lėšų.

Pavasario semestro metu VGTU aplankė ir paskaitas studentams skaitė septyni dėstytojai. Po vieną atvyko iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV), Kanados, Slovėnijos ir Portugalijos. Trys – iš Jungtinės Karalystės.  

Kalbinti dėstytojai tvirtino, kad keletą savaičių trunkančios paskaitų sesijos įvairių pasaulio universitetų auditorijose leidžia ne tik pažinti svečias šalis, bet ir jaunus jų žmones. Londono Brunelio universiteto Verslo mokyklos dėstytojas David Luigi Fuschi tvirtino mėgstąs dėstyti ir manąs, jog tai – reikalinga ir turininga veikla. Dar daugiau dėstytojų-žvaigždžių planuojama sulaukti rudenio semestrą. VGTU rudenį paskaitas ves keturi JAV dėstytojai. Kiti aštuoni – iš Suomijos, Portugalijos, Vokietijos, Norvegijos, Ukrainos, Lenkijos, Olandijos ir Austrijos.

Daugiausia dėstytojų 2014 m. laikotarpiu, įskaitant ir pavasario ir rudens semestrus, pakviesta į Statybų fakultetą (6), Fundamentinių mokslų fakultete per šiuos du semestrus apsilankys 4 dėstytojai, Kūrybinių industrijų fakultetas ir Aplinkos inžinerijos fakultetas šiemet priima po tris dėstytojus. Kiti fakultetai kviečiasi po vieną.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »