Lietuvoje VGTU pirmauja pagal vizituojančių dėstytojų skaičių

Publikuota: 2014 m. birželio 10 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet tapo vienu universitetų, į kurį atkeliauja daugiausiai užsienio dėstytojų. Nors Švietimo mainų paramos fondo finansavimą kartu su VGTU gavo dar 20 aukštųjų mokyklų, į universitetą atvyks 20 proc. visų į Lietuvą kviečiamų užsienio dėstytojų.

Dėstytojų iš užsienio vizitams remti Lietuvoje skirta beveik 800 tūkst. litų. Šios lėšos skirstomos konkurso būdu, atsižvelgiant į dėstytojo pedagoginę, mokslinę, praktinę patirtį. VGTU iš Švietimo mainų paramos fondo gavo beveik 200 tūkst. litų, o tai sudaro ketvirtadalį visos vizitams remti skirtos sumos.

Norėdama gauti valstybės paramą, aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti, t.y. ji turi padengti ne mažiau kaip 30 proc. bendros jo sumos. VGTU į užsienio dėstytojų vizitus investavo daugiau nei 85 tūkst. litų savo lėšų.

Pavasario semestro metu VGTU aplankė ir paskaitas studentams skaitė septyni dėstytojai. Po vieną atvyko iš Jungtinių Amerikos valstijų (JAV), Kanados, Slovėnijos ir Portugalijos. Trys – iš Jungtinės Karalystės.  

Kalbinti dėstytojai tvirtino, kad keletą savaičių trunkančios paskaitų sesijos įvairių pasaulio universitetų auditorijose leidžia ne tik pažinti svečias šalis, bet ir jaunus jų žmones. Londono Brunelio universiteto Verslo mokyklos dėstytojas David Luigi Fuschi tvirtino mėgstąs dėstyti ir manąs, jog tai – reikalinga ir turininga veikla. Dar daugiau dėstytojų-žvaigždžių planuojama sulaukti rudenio semestrą. VGTU rudenį paskaitas ves keturi JAV dėstytojai. Kiti aštuoni – iš Suomijos, Portugalijos, Vokietijos, Norvegijos, Ukrainos, Lenkijos, Olandijos ir Austrijos.

Daugiausia dėstytojų 2014 m. laikotarpiu, įskaitant ir pavasario ir rudens semestrus, pakviesta į Statybų fakultetą (6), Fundamentinių mokslų fakultete per šiuos du semestrus apsilankys 4 dėstytojai, Kūrybinių industrijų fakultetas ir Aplinkos inžinerijos fakultetas šiemet priima po tris dėstytojus. Kiti fakultetai kviečiasi po vieną.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »