Lietuvoje bus atlikta išsami pameistrystės programų apžvalga

Publikuota: 2014 m. gegužės 30 d. penktadienis

Švietimo ir mokslo ministro kvietimu Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) iki 2015 m. vidurio įsipareigojo atlikti išsamią pameistrystės programų Lietuvoje galimybių apžvalgą. Šios apžvalgos tikslas – pasiūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei veiksmų planą kokybiškai pameistrystei įgyvendinti.

Turint tokį planą Lietuvoje bus veiksmingiau kovojama su jaunimo nedarbo problema, pritraukiami jauni ir vyresnio amžiaus besimokantys asmenys į profesinį mokymą ir darbu grįstą mokymąsi, skatinamas įdarbinimui reikalingų įgūdžių ir kompetencijų tobulinimas.

Atliekant minėtą apžvalgą, bus analizuojamos kitur jau veikiančios  sėkmingos pameistrystės sistemos, siekiant sukurti Lietuvos besimokančiųjų ir verslo poreikius bei mūsų šalies socialinį, politinį, ekonominį ir kultūrinį kontekstą atitinkančią pameistrystės formos mokymo sistemą. Atliekant apžvalgą bus siekiama išanalizuoti dabartinį pameistrystės mokymo planą, kuris turėtų vesti prie formalaus įgytų profesinių kvalifikacijų, susietų su Lietuvos kvalifikacijų sandara, pripažinimo. Visi šie veiksmai reikalingi užtikrinti pakankamą pasiūlytų pameistrystės programų formą ir trukmę, leidžiančią pameistriams išsiugdyti darbo rinkai reikalingą kompetenciją. Kitas numatytas apžvalgos tikslas – išryškinti šiame kontekste pridedamąja vertę Vyriausybės investicijų į praktinius mokymo centrus, padedančius paruošti jaunesnio ir vyresnio amžiaus besimokančiuosius darbui.

Taip pat yra numatyta, kad Lietuvos apžvalgoje bus apžvelgiama bendra Vyriausybės politika, skatinanti jaunimo užimtumą mokymosi visą gyvenimą kontekste. Be to, bendradarbiaujant su Lietuvos kvalifikacijų ir profesinio mokymo ir plėtros centru, apžvalgoje bus pasiūlyti galimi tokios politikos įgyvendinimo mechanizmai tiek profesinio mokymo institucijoms, tiek ir verslo atstovams.

Darbo grupėje dirbs atstovai iš skirtingų ministerijų, atsakingų už švietimą, užimtumą, socialinius reikalus, Lietuvos verslo darbdavių ir darbuotojų organizacijų, taip pat ekspertai iš CEDEFOP ir Lietuvos profesinių mokyklų bendruomenės.

Pirmajame grupės susitikime, įvykusiame gegužės 29 d., švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė tikįs, jog ši apžvalga suteiks galimybę stiprinti ryšius tarp švietimo, mokymo bei užimtumo sričių. CEDEFOP direktorius taip pat atkreipė dėmesį į glaudesnį švietimo ir užimtumo sektorių bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti tinkamus darbo jėgos įgūdžius ir gebėjimus, reikalingus dinamiškai šiandienos darbo rinkai. CEDEFOP direktorius J. J. Calleja pabrėžė, kad ši apžvalga, kuri paraleliai bus atliekama ir Maltoje, kartu prisidės ir prie Europos pameistrystės aljanso stiprinimo.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »